Спеціальні потреби

Вчені відкрили нове джерело стовбурових клітин


Американські вчені, можливо, знайшли розв’язку суперечки навколо стовбурових клітин, які потенційно здатні відтворювати людські органи. Науковці змогли виділити стовбурові клітини з рідини, в якій розвивається дитячий ембріон.

Як показує нове дослідження, з навколоплідної рідини вагітної жінки можна виділити клітини, які здатні відновлювати людську тканину, жир, кістки, м’язи, кров, нервові клітини, печінку, тощо. Відкриття нового джерела стовбурових клітин наробило чимало галасу у наукових колах, адже попередньо для їх отримання потрібно було знищувати людський ембріон. Саме через етичну сторону цього питання президент США майже повністю заборонив державне фінансування досліджень стовбурових клітин. Над новим винаходом науковці університетів Гарвард та Вейк Форест працювали кілька років.

У лабораторних умовах, такі клітини подвоюються кожних 36 годин. До того ж, вони не мають тенденції виходити з під контролю та не перетворюються на пухлини, як це відбувається з ембріональними клітинами, підсадженими мишам. А самої навколоплідної рідини вистачить на багато досліджень. Щороку стається чотири з половиною мільйона пологів, це відкриває доступ до величезної кількості цих клітин.

Відкриття американських вчених дало надію, що такий спосіб виділення стовбурових клітин стане альтернативою знищенню людських ембріонів. Однак, наковці попереджають, що процес знаходиться на дуже ранній стадії дослідження і навіть попередні випробування на людях, у далекому майбутньому.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG