Спеціальні потреби

Як Китай готується до Олімпіади-2008


Літні Олімпійські ігри 2008, які проводитимуть у Китаї, стануть чудовою нагодою для Пекіна показати свою країну на світовій арені. Однак, кажуть експерти, для проведення Олімпіади слід вирішити низку внутрішніх проблем цієї комуністичної країни.

На пов'язані з олімпіадою проекти, в тому числі побудову Національного Басейного Комплексу, китайський уряд виділив вже 40 мільярдів доларів. Деякі з цих коштів направлять на відбудову Пекінського аеропорту та покращення системи громадського транспорту.

Коли йдеться про такі гроші, звичайно, неминуче виникає питання корупції.
Професор Ліза Нейротті завідує спортивними програмами в Університеті Джорджа Вашингтона. Вона каже, що китайський уряд має використати бізнес-підхід у вирішенні пов'язаних з олімпіадою проблем.

Нещодавно Китай оголосив нового керівника будівельних робот після того, як віце-мера Пекіну було відправлено у відставку за звинуваченнями у корупції. Про це заявив речник проекту Пекін-2008.

Аналітики кажуть, що такий крок був необхідним для уникнення негативного освітлення ситуації у пресі. Як і інші країни-господарі Олімпійських ігор Китай розраховує на значні прибутки від змагань 2008. Крім того, літня олімпіада може дати початок довготривалим міжнародним інвестиційним проектам. Наприклад, компанія кредитних карток Віза за допомогою Олімпіади планує завоювати ринок Китаю – країни, яка налічує понад 1 мільярд 300 мільйонів осіб.

З іншого боку така увага міжнародної спільноти до Китаю може спричинити дискусію навколо низки суперечливих питань. У Китаї існує проблема забруднення довкілля, що не може не позначитися на стані здоров'я спортсменів та гостей олімпіади. А саме від вражень, з якими повертатимуться гості Катаю з ігор, залежить майбутнє туристичної індустрії країни. Поза тим Олімпіада є чудовою нагодою для Пекіну вирішити не тільки проблеми сьогодення, але і минулого.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG