Спеціальні потреби

Сiмейне планування йде на мiсце абортiв


Українським родинам стануть доступніші послуги з планування сім’ї. На це спрямований новий проект Агентства США з міжнародного розвитку під назвою “Разом до здоров’я”. Угоду про партнерство сьогодні підписали Агентство США, Міністерство охорони здоров’я України та низка українських і міжнародних виробників засобів контрацепції.

Головним методом регулювання народжуваності в Україні досі залишається аборт. Цей сумний факт ілюструють дані Всесвітньої організації охорони здоров’я: на тисячу пологів в Україні припадає 618 абортів. Порівняно з країнами ЄС, українські жінки втричі частіше вдаються до штучного переривання вагітності, а засобами контрацепції користуються вдвічі рідше. Причина – кажуть фахівці – необізнаність і недоступність. Як засвідчили дані соціологічного дослідження, яке проводило МОЗ України, лише 37 % жінок застосовують контрацептиви, тоді як 52% жінок сказали, що хотіли б їх мати, але не мають.

Надавати кращі послуги з планування сім’ї, та розширити доступ до сучасних засобів контрацепції допоможе новий проект “Разом до здоров’я”. Розрахований на 5 років, проект реалізуватимуть в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

“На цей проект виділено 10 мільйонів доларів на п’ятирічний період. Однак окрім нашого Агентства великий внесок роблять також фармацевтичні компанії та українське Міністерство охорони здоров’я” – каже директор місії Агентства в Україні, Білорусі та Молдові Ерл Гаст.

Директор проекту “Разом до здоров’я” Аста-Марія Кенней своє завдання бачить у зміні ставлення українців до аборту як основного методу регулювання народжуваності:

“Ми намагаємося покращити стан здоров’я українських сімей. Зокрема акцентуватимемо увагу на зменшенні кількості абортів завдяки ширшому використанню контрацептивів. Це наше головне завдання”.

У рамках проекту на ринок України вийдуть світові фармацевтичні виробники, що підвищить якість пропонованих засобів контрацепції. Окрім того, українські та міжнародні дистрибутори, які підписали угоду про партнерство, продаватимуть препарати за нижчими цінами, і це зробить їх доступними для сімей з невисокими прибутками. Ще однією складовою проекту є інформаційна кампанія – від просвітницьких п’ятихвилинок на робочих місцях до курсів післядипломної освіти для медиків щодо сучасних підходів і методів планування сім’ї.

Українські лікарі сподіваються, що відмова від абортів на користь сучасної контрацепції поліпшить загальний стан здоров’я нації. Адже часто-густо саме аборти стають причиною безпліддя та інших розладів репродуктивного здоров’я.

Начальник відділу охорони здоров’я матерів та дітей МОЗ України Надія Жилка стверджує:

“Відомо, що сьогодні аборт є причиною безпліддя у 80 % подружніх пар.
Якщо ми будемо запобігати абортам саме таким методом, поширюючи сучасні методи, застосовуючи контрацепцію, навчаючи наше населення і самих себе, то народжуваність в Україні підвищиться”.

Проект “Разом до здоров’я” вже працює у трьох областях України. Щороку до нього долучатимуть нові області, і до 2009-го року до проекту буде залучено пів-України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG