Актуально
Вiктор Янукович перебуває з візитом у США
У Вашингтоні проходить візит прем’єр-міністра України до США. До американської столиці Віктор Янукович прибув вчора ввечері. Це вже другий візит Віктора Януковича до Вашингтону на посаді глави уряду. Вперше він був у американськiй столицi, коли перший раз займав крісло прем’єр-міністра України. Нинiшнiй офіційний візит Віктор Янукович розпочав виступом у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень.
Там український прем’єр розповів американським політологам, політикам, дипломатам та бізнесменам про плани свого уряду як в економіці так і в зовнішній політиці. Він запевнив американців, що Україна обирає курс на євроатлантичну інтеграцію при цьому зберігаючи добрі стосунки з Росією:
«Саме у сферi зовнішньої полiтики є спільне бачення -- європейський вибір як ключовий зовнішньо-полiтичний пріоритет України. Так само усi розуміють важливість подальшого розвитку стратегічного партнерства зi Сполученими Штатами та особливо партнерства з НАТО», -- сказав Вiктор Янукович.
Прем’єр розповів про запропоновані ним у Брюсселі кроки України на шляху до НАТО. Однак, вiн дав лише коротку вiдповiдь на запитання, як його сьогоднішня позиція щодо курсу до НАТО контрастує з виборчою кампанією Партії регіонів, під час якої Альянс зображували у негативному світлі.
«Я дуже коротко вiдповiм, що радикальну позицію Партія регіонів ніколи не займала по вiдношенню до НАТО».
Прем’єр-міністр також запевнив, що Україна буде надійним партнером у процесі транспортування газу через територію України до Європи. Віктор Янукович пообіцяв створити рівноправні умови гри на українському ринку та зробити крок на зустріч інвесторам.
Окрім того, глава українського уряду пообіцяв боротися з корупцією, яка стоїть на шляху іноземних інвестицій до України. Сигналом для інвесторів, зазначив Віктор Янукович, має стати вступ України до Світової організації торгівлі, від чого, на думку прем’єра, мають виграти всі.
Віктор Янукович запевнив американців, що дії його уряду прозорі і він не має подвійних стандартів. Однак, напередодні візиту Віктора Януковича до Вашингтона, у провідній американській газеті США Вашингтон пост, з’явилась стаття, присвячена енергетичному сектору України. Автори статті стверджують, що американські бізнесмени засмучені якраз відсутністю прозорості в українському енергетичному секторі.
У рамках візиту Віктор Янукович вже провів ряд зустрічей, як то з впливовим сенатором Ричардом Луґаром. За зачиненими дверима вони обговорили широкий спектр питань, але головними були проблеми енергетичної безпеки, реформування збройних сил України та утилізація застарілого озброєння. Після зустрічі сенатор Луґар заявив, що з оптимізмом дивиться на подальший розвиток американсько-українських відносин.
«Ми мали плідну зустріч. Прем'єр-міністр описав важливі плани розвитку країни і бачення того, як Сполучені Штати та Україна можуть співпрацювати більш ефективно. Я мав чудову нагоду зустрічатись з прем'єром у 2003 та 2004 роках. Я скажу, що цей візит дає мені найбільше оптимізму щодо України та нашої можливої співпраці».
Віктор Янукович у свою чергу заявив, що сподівається на плідне і довготривале співробітництво з США.
Сьогоднi Вiктор Янукович також провiв зустрiчi з державним секретарем США Кондолізою Райс, віце-президентом Ричардом Чейні, з іншими урядовцями та конгресменами. Завтра провідною зустріччю має бути розмова з президентом Світового Банку Полом Вулфовіцем. Відтак Віктор Янукович відбуде до Нью-Йорку, де поміж іншого зустрінеться з американськими інвесторами. Прем’єр-міністр відмінив зустріч з лідерами української діаспори, пославшись на зайнятість. Одна з провідних організацій української діаспори, а саме Український конгресовий комітет Америки щойно опублікував відкритого листа до прем'єр-міністра Януковича. У листі говориться, що українська громада Америки глибоко стурбована останніми подіями в Україні. Українці діаспори занепокоєні станом української мови в Україні, невизначеністю статусу вояків ОУН-УПА, тощо. УККА закликає прем'єр-міністра спрямувати свою працю на благо українського народу.
Всі новини дня
- Голос Америки
«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».
В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.
«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.
Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.
Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.
“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.
Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.
“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.
Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.
Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.
Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео
Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.
Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.
- Голос Америки
"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.
Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.
У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".
Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.
"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.
За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".
Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.
Форум