Спеціальні потреби

Буш i аль-Малiкi провели зустріч у Йорданiї


Президент США Джордж Буш і прем'єр-міністр Іраку Нурі Аль-Малікі закінчили в столиці Йорданії - Аммані переговори щодо майбутнього Іраку. Американський керівник віддав належне прем'єрові за його лідерство і пообіцяв, що американські війська залишаться в цій країні допоки іракський уряд потребуватиме їхню присутність.

Виступаючи на спільній прес-конференції після їхніх розмов в Аммані, президент Буш назвав прем'єра аль-Малікі якраз тією особою, яка повинна керувати Іраком. Експерти вважають це публічним виявом підтримки іракського керівника, оскільки напередодні зустрічі газета Нью-Йорк таймс опублікувала меморандум радника президента з питань національної безпеки Стівена Гедлі, із змісту якого виходило, що Вашингтон має деякі сумніви щодо спроможності аль-Малікі приборкати міжетнічну ворожнечу в Іраку.

Як президент Буш, так і прем'єр Аль-Малікі обіцяли зробити все можливе для того, щоб припинити насильство в країні. Вони також сказали, що обговорили можливі способи прискорення передачі контролю в Іраку іракським силам безпеки. Як сказав Буш, «Ми дійшли згоди щодо важливості прискорення підготовки іракських сил безпеки. Наша мета - забезпечити, що прем'єр міністр матиме під своїм контролем більше дієздатних сил, щоби його уряд міг поборювати терористів і загони смерті і дати його країні безпеку і стабільність».

На своїх нарадах американський та іракський керівники також відкинули заклики поділити Ірак на окремі регіони. Як сказав з цього приводу американський президент, «Остаточний успіх в Іраку вимагає, щоб Ірак залишився країною єдиною, де збережено демократію, де панує верховенство закону і де шануються права меншин. Прем'єр-міністр дав ясно зрозуміти, що розчленування його країни на окремі частини, як дехто пропонує, це не те, чого хоче іракський народ».

Вашингтон і Багдад також зацікавлені в тому, щоби сусідні з Іраком країни відігравали роль у припиненні насильства. Аль-Малікі сказав, що він вітав би зусилля з боку таких країн як Іран та Сирія з метою стабілізації становища в Іраку.

«Наші двері відкриті і в нас є рішуче бажання, щоб між нами і нашими сусідами існували міцні відносини, базовані на взаємній пошані і невтручанні у внутрішні справи одне одного. Ірак є для іракців і його кордони будуть стійкими і ми не дозволимо будь-кому їх порушувати чи втручатися в наші внутрішні справи».

У Вашингтоні, згідно з повідомленнями в ЗМІ, двопартійна комісія, яка вивчає становище в Іраку, закликатиме до поступового виведення американських військ з тієї країни, але без встановленого терміну. Комісія має шостого грудня передати свої рекомендації президенту Бушу і Конгресові.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG