Спеціальні потреби

Юрiй Луценко захистив своє реноме в судi


Київський апеляційний суд закрив сьогодні справи про корупційні дії керівника МВС України Юрiя Луценка. Це вибиває козирі із рук опонентів головного міліціонера, які домагаються його відставки. Втім, Генпрокуратура не полишає спроб знайти у діях міністра хоч якісь порушення.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко і надалі може називати себе чесною людиною. Своє реноме він захистив у суді. Звернутися за правосуддям керівника відомства змусили прокурорські працівники. Перевіривши МВС, вони виявили декілька порушень у діях Луценка. Зокрема неправомірну видачу почесної зброї та позачергових звань тим, хто не мав на це права. Печерський райсуд кваліфікував ці факти як корупцію.

Однак у вівторок суд вищої інстанції, розглянувши апеляцію, став на бік міністра. Мовляв, особистої користі від цих дій Луценко не отримав, зробив порушення незумисне, та й достатніх доказів прокуратура не зібрала. Відтак, ознак корупції в діях міністра не знайшли. До того ж Юрію Луценку не доведеться платити штраф. Це рішення не підлягає оскарженню, стверджує прес-служба МВС.

Інформація про зняття неприємних обвинувачень виявилася надзвичайно доречною. Адже цього тижня Верховна Рада збирається заслухати звіт Тимчасової слідчої комісії. За його наслідками Луценка можуть відправити у відставку. Рішення суду вибиває козирі у тих, хто всіма силами домагається звільнення колишнього польового командира Майдану.

Проте не здається й Генпрокуратура. Її шеф Олександр Медведько підтвердив, що у його відомства незабаром знову можуть виникнути претензії до діяльності Луценка:

«До нас надійшли звернення від народного депутата Колесникова та заява від колишнього працівника прокуратури - слідчого Тарташова про фальсифікацію матеріалів кримінальної справи стосовно Колесникова. Була порушена в цьому місяці кримінальна справа, яка розслідується головним слідчим управлінням».

Слідче управління очолює Ренат Кузьмін. Його у пресі називають близьким до донецької бізнес-групи. Стверджують, що саме він керує перевірками несимпатичних «регіоналам» міністрів. Олександр Медведько визнав, що керівник президентського секретаріату Віктор Балога вимагав у нього звільнити Кузьміна. Однак назвав ці претензії незаконними і порадив тому не втручатися у справи прокуратури.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG