Спеціальні потреби

Микола Мельниченко знову прибув в Україну


В Україну знову приїхав Микола Мельниченко. Мета приїзду – свідчення у справі Ґонґадзе перед спеціальною слідчою комісією парламенту. Між тим суд поновив слухання цієї справи.

Микола Мельниченко нині зачастив до України. Тепер він активно співпрацює зі слідчою комісією парламенту. Під час попереднього свого приїзду Мельниченко заявив перед депутатами, що він має додаткові плівки із записами розмов в кабінеті Леоніда Кучми, що стосуються справи Ґонґадзе. Однак, чи оприлюднить він їх, невідомо.

Мельниченко спочатку вимагає міжнародної експертизи. Далі результати цієї експертизи має визнати українська сторона і суд має ухвалити рішення про залучення плівок до матерілаів справи.

Сьогодні суд продовжив заслуховувати свідків у справі Ґонґадзе, однак як каже адвокат звинувачуваного Валерія Протасова, плівки наразі не фігурують під час цього судового розгляду.

Сам Микола Мельниченко цього разу у суді не з`явився.

Водночас в Україні продовжують обговорення отруєння у Лондоні іншого свідка у спарві Ґонґадзе Олександра Литвиненка, який вже давав свідчення Генеральній прокуратурі України. Литвиненко був колишнім співробітником російських спецслужб, однак потім попросив політичного притулку у Британії і працював з Фондом громадянських свобод Бориса Березовського. Як прокоменувала «Голосу Америки» цю справу адвокат Мирослави Ґонґадзе Валентина Теліченко, отруєння Литвиненка навряд чи прямо пов`язане зі справою Ґонґадзе. Крім цього вона каже, що у справі вбивства українського журналіста справді чимало дивних смертей та інших сумнівних речей. Наприклад, вона нагадує про нещодавнє пограбування помешкання свідка у справі після того, як на суді свідок заявив, що має пошукати у себе вдома деякі матеріали, що стосувалися Георгія Ґонґадзе.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG