Спеціальні потреби

Американськi адвокати про справу Щербаня


Колишнього губернатора Сумщини Володимира Щербаня звільнили з американської тюрми через те, що українські правоохоронці не передали суду доказів його вини. Про це сьогодні повідомили американські адвокати колишнього українського чиновника. Також вони визнали, що два мільйони доларів застави за звільнення пана Щербаня з американської тюрми внесла компанія донецького бізнесмена Рiната Ахметова.

У Сполучених Штатів немає жодних претензій до колишнього сумського губернатора Володимира Щербаня. Його не депортували і він може в будь-який час відвідати цю країну. Сказати цю новину українським журналістам до Києва приїхала ціла група його адвокатів. Вони розповіли, що уряд вже повернув два з чотирьох мільйонів доларів застави, яку було сплачено за його визволення. Решту грошей із процентами повернуть найближчим часом. Адвокати Щербаня вперше відкрито визнали, що заставу сплатила компанія донецького бізнесмена Ріната Ахметова - SCM.

Та й в американській тюрмі Володимир Щербань побував незаслужено, вважає його захисник Хореа Мокану:

«Українські посадовці, зокрема офіс Інтерполу та міністр внутрішніх справ [Юрій Луценко], які контактували із американським урядом, не надали суду доказів. Документи, які вони надіслали судді з питань еміграції і які він долучив до справи, на підставі яких пана Щерабаня арештували, як з`ясувало проведене нашою командою юристів розслідування, виявилися фальшивками».

Українці дійсно передали в Інтерпол повідомлення, що суд видав дозвіл на арешт пана Щербаня і він засуджений до 12 років ув`язнення. В той час як насправді була лише санкція на його затримання. Арештувати людину, яка переховується від слідства за українськими законами – неможливо. Чи була це ненавмисна помилка перекладача, чи хтось свідомо перекрутив факти, поки що невідомо.

Втім, оглядачі звертають увагу, що закиди до міністра Луценка, що його відомство за півтора роки не спромоглося передати американцям докази вини пана Щербаня – не зовсім за адресою. Слідство в цій справі веде прокуратура. Її колишній керівник Святослав Піскун – нині член парламентської фракції Партії регіонів. Та й його наступника Олександра Медведька обирали не без допомоги «регіоналів». Відтак, існують підозри що й в Україні справу Щербаня можуть спустити на гальма.

Цьому обіцяють завадити представники громадських організацій Сумщини. Їх представники понад рік вимагали від Сполучених Штатів депортації Володимира Щербаня. Нині, каже один із лідерів студентського руху Володимир Чепік готові взяти розслідування справи на контроль:

«Сумські студенти не люблять Володимира Петровича лише за те, що коли він був губернатором області, у нас була масова фальсифікація на виборах, коли нашим хлопцям розбивали голови, били машини нашим підприємцям, але він, як губернатор нічого не зробив, щоб були покарані винні. Сьогодні адвокати Щербаня хотіли відбілити його ім`я. Але ми прийшли сказати, що так не буде і ніякий відбілювач йому не допоможе».

Активісти студентського руху побоюються, щоб зібрані слідчими докази не зникли із кримінальних справ. Правоохоронці звинувачували колишнього губернатора у фальсифікації виборів, зловживанні службовим становищем, несплаті податків та здирництві.

XS
SM
MD
LG