Спеціальні потреби

Через тиждень влада в Конгресі США таки зміниться, – говорять опитування


Нові опитування громадської думки у США показують, що більшість американців мають намір підтримати демократів на виборах до Конгресу наступного тижня, і в основному через невдоволення війною в Іраку.

Нью-Йорк Таймс повідомляє, що опитуваня компанії CBS показують, що 52 відсотки зареєстрованих виборців говорять, що голосували б за демократів. І лише 33 відсотки стверджує, що підтримають республіканців в надії, що або ті взагалі виведуть американські війська з Іраку, або ж бодай зменшать їх присутність у тій країні. Тим часом Президент Буш наразі проводить агітацію за республіканців у штатах Монтана та Невада. А в п'ятницю, як передбачається, він відвідає Міссурі.

Загалом президент Сполучених Штатів Джордж Буш увесь тиждень перед виборами до Конгресу провoдить у поїздках по США, закликаючи американцiв голосувати за кандидатів від республіканської партії. Він тисне руки, цілує немовлят, вітає ветеранів і виступає перед відданими республіканцями. Не зважаючи на те, що ім'я Джорджа Буша ви не знайдете у бюлетенях, президент і питання Іраку заполоняє думки виборців, які готуються прийти до виборчих дільниць сьомого листопада. Розуміючи незадоволення американців ситуацією в Іраку, Буш намагається виправити настрої виборців. Перебуваючи з кампанією в штаті Айова Буш продовжує переконувати своїх прихильників у правильності вибраного ним курсу. «Ми удосконалюватимемо нашу тактику. Ми підтримуватимемо наших солдатів. Ми будемо боротись і переможемо в Іраку», - заявив він.

Та незважаючи на усі обіцянки, опитування показують, що домінуюча Республіканська партія може втратити свою більшість в обох палатах американського Конгресу. Останнє опитування громадської думки демонструє масовий відхід виборців середнього класу від республіканців. 56 відсотків американців кажуть, що вони мають намір голосувати за демократів і 37 залишаються відданими республіканцям. Свої найкращі сили у кампанію кидають і демократи. В минулому кандидат у президенти а нині сенатор Джон Керрі зокрема звинувачує президента Буша та його команду у некомпетентностi: «Люди зрозуміли, що ця адміністрація є некомпетентною, це по-перше. І по-друге, вони ведуть Америку у неправильному напрямку знову, знову і знову».

Незважаючи на активність Буша під час цієї кампанії, незалежний політичний аналітик Стюарт Розенберґ каже, що кандидати від республіканців тримаються від президента на відстані. Зокрема він говорить так: «На мiтингах ви дуже рiдко побачите, що республіканський кандидат до Палати представникiв чи Сенату десь пліч-о-плiч стоїть з президентом, звеличуючи його i заявляючи, що ці вибори є референдумом на Джорджа Буша. Жоден республіканець про це не говорить».

А демократи знаходяться у передчутті перемоги. Голова демократичного комітету виборів до сенату Чарльз Шумер пояснює настрої електорату так: «Люди просто незадоволені президентом, стосується це зовнішньої чи внутрішньої політики, і вони не хочуть Конгрес, який буде кишеньковим для президента. Тому у нас і непоганi шанси». Так само думають і аналітики, які прогнозують, що 2006 рік буде переможним для Демократичної партії.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG