Спеціальні потреби

Американська автоіндустрія повертається до виробництва потужних авто


Все що застаріло - знову повертається у моду. Про це говорять деякі автовиробники у США, які знову хочуть презентувати на ринку автомобілів машини 60-их років, котрі були багатоциліндровими і мали чимало кінських сил під капотом.

Одним словом, мова йде про потужні авто - дуже швидкий автомобіль. Вже багато років розмови про нього в Америці не були актуальними. Але тепер США мають намір відновити їхнє виробництво. Майкл Кастіґліоне є автодизайнером для компанії Крайслер. ''Потужні авто це дуже по-американськи. Це наші гени, наше минуле, і саме вони нам приносили завжди великі прибутки'', - переконаний він.

Потужні авто були висококласними автомобілями, які вироблялися у Детройті у 60-их та на початку 70-их років минулого століття. Вони були обладнані потужним восьмициліндровим двигуном, що дозволяло їм розвивати велику швидкість. Щоправда, потужні авто споживають чимало бензину, тому під час енергетичної кризи у 70-их роках вони втратили свою популярність. Останніми роками дедалі вищі ціни на пальне та екологічні проблеми примусили міжнародну автоіндустрію збільшити виробництво гібридних авто, а також інших малолітражних машин. Відтак деякі американські автовиробники, які продовжують виготовляти потужні машини, через різке падіння продажів зазнали значних втрат.

Отож, чому американські компанії захотіли відродити потужні авто? Американський комік Джей Лено колекціонує класичні авто. Він вірить, що відроджені потужні машини могли б знову користуватися попитом: ''Знаєте, це щось на зразок Харлей Девідсон. Коли їх майже зняли з виробництва через недоліки дизайну, вони всеодно продавалися. Згодом компанія вирішила оновити дизайн, випустити модель, яку хотів споживач, та Харлей став найуспішнішою маркою мотоциклів у світі''.

В проекті нинішні потужні автомобілі, як наприклад Додж Челенджер, нагадують своїх попередників 60-их років, але мають риси найсучасніших авто. ''Ми хочемо робити їх дещо під давнину, але в сучасній інтерпретації'', - додає Майкл Кастіґліоне

Не дивлячись на проблеми в паливній індустрії та високу вартість бензину, базова ціна Форда «Мустанг» не мала - майже 41 тисяча доларів, а перша реакція споживачів виявилася дуже позитивною. Для Кастіґліоне це - ніби спогад про розквіт індустрії потужних авто, коли Форд, Шевроле та інші американські автовиробники конкурували один з одним. ''Це ніби знову почалася війна - ідемо у бій!'', - додає він. Коли на мапу поставлено настільки багато, цю гру автопромисловість Детройту дозволити собі програти не може.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG