Спеціальні потреби

Молодь у США дедалі сильніше залазить у борги


За останні 10 років заборгованість молодих людей у Сполучених Штатах збільшилася на 55 відсотків. За даними Бюро статистики, пересічний студент американського коледжу має дві тисячі 300 доларів боргу на кредитних картках.

Це не рахуючи понад 20 тисяч доларів, які вони винні за своє навчання. Як запобігти фінансовій кабалі у ранньому віці? Освітяни і експерти радять вчити дітей змалку складати власний бюджет і намагатися жити у його межах. 24-річна Аніса Дин у фінансовій скруті. Місячні видатки на харчі, оренду та інше болісно б'ють по її кишені. Дин живе у цій груповій хаті у Вашингтоні з трьома іншими жінками, які намагаються подолати фінансовий тягар проживання у столиці. Ситуація Дин не відрізняється від життя багатьох випускників коледжів, які після отримання диплому мають великі борги. За даними федеральної кредитної компанії «Неллі Мей», пересічний студент в Америці після отримання освіти має понад 20 тисяч доларів боргу. ''Я думала, як тільки випущусь з університету, знайду роботу, буду отримувати гарну зарплатню і все буде гаразд. Але чомусь цього не сталося, якщо правда, стало ще гірше'', - додає вона.

Однією з причин може бути послаблення ринку праці, каже Крисчен Веллер, старший економіст Американського Центру Розвитку у Вашингтоні: ''Частково у ситуації винний слабкий ринок прац за останніх кілька роківі, тому вчорашнім випускникам важко знайти роботу. Найбільше це торкається меншин''. З іншого боку, більшість робочих місць створюються у низькооплачуваних галузях. Це означає, що для багатьох різниця між заборгованістю та прибутком збільшується. Слабкий ринок праці не єдиний фактор, який штовхає американську молодь у боргову яму. Тиск з боку рекламодавців, які заохочують марнотратство, завдає величезної шкоди американській молоді, яка просто не розуміє своєї фінансової відповідальності. Карен Питман виконавчий директор Форуму Інвестування у Молодь говорить так: ''У них просто нема основної інформації, щоб вміти заощаджувати, складати власний бюджет і розпоряджатися своїми фінансами у рамках цього бюджету. Так що рівень фінансової грамотності дуже низький''.

Багато студентів кажуть, що вони вчаться розпоряджатися грошима вдома. Олана Окоджі після закінчення медичної школи матиме двісті тисяч боргів. ''Я точно знаю, що більшість молодих людей не розуміють важливості вміння правильно розпоряджатися грошима. Це має починатися вдома. Я думаю. батьки мають пояснити дітям ціну грошей та вміння ними управляти. Діти не повинні мати легкий доступ до грошей та витрачати їх безвідповідально'', - каже вона. За словами Карен Питман, відповідальність за виховання в американській молоді фінансової відповідальності, несе суспільство у цілому: ''У нас повно реклами, як витрачати гроші. А про те, як їх заощадити - реклами нема. Так що ЗМІ пропагують серед підлітків марнотратство, а ми не надаємо їм достатньо інформації''.

Для Аніси Дин виплата студентського боргу - неабиякий тягар, однак вона вірить, що віддає свої гроші не тільки за освіту. ''Коли я виростала, мої батьки завжди наголошували на важливості вищої освіти, і навіть не бакалавра, а магістерського ступеня. Так що отримати бакалавра не було питанням. Так, це обійшлося у добру копійку, але мій батько завжди говорив, що здобута освіта в кінцевому результаті принесе мені набагато більше'', - говорить вона. І це правда. Згідно з даними Американського Бюро Статистики, випускники коледжу за своє трудове життя заробляють удвічі більше тих, хто закінчив лише середню школу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG