Спеціальні потреби

Держсекретар США Райс несподівано вiдвiдала Iрак


Державний секретар США Кондоліза Райс побувала в Іраку, щоб переконати політичні фракції звузити розбіжності і зупинити дедалі зростаюче міжетнічне насильство. Вона остерегла іракських лiдерiв, що зараз не час на «безкінечні дебати».

Журналістам Райс заявила, що іракські лідери не мають часу для «безкінечних дебатів» з приводу питань, які поділяють країну на кілька таборів, і що не можна з закритими очима дивитися на нинішню ситуацію з безпекою в країні. Її несподіваний візит до Багдаду проходив у той час, як в країні посилюються теракти. Загалом за останні тижні, - як кажуть самі ж представники влади, - там загинуло десятки людей.

Держсекретар США відвідала Ірак в рамках свого турне країнами Близького Сходу. Зокрема, після переговорів з ізраїльськими і палестинськими високопосадовцями, вона отримала згоду на зняття Ізраїлем деяких обмежень, запроваджених щодо палестинців. Ізраїль також погодився в наступному місяці тимчасово відкривати перехід, який з'єднує Єгипет із сектором Газа. Місцеві новини також повідомляють, що Сполучені Штати запропонували план кошторисом у двадцять мільйонів доларів для того, щоб посилити службу безпеки президента Махмуда Аббаса. Цей план є частиною американських зусиль, спрямованих на підтримку президента та його партії в боротьбі за владу з правлячим угрупованням Гамас.

XS
SM
MD
LG