Спеціальні потреби

Папа Бенедикт закликав християн i мусульман до дiалогу


Папа Бенедикт Шістнадцятий закликав християн і мусульман до міжконфесійного діалогу, який він назвав критично важливим для миру у світі. З такою заявою глава Римо-католицької церкви виступив на зустрічі з представниками мусульманських громад і дипломатами.

Розмова, в якiй серед інших взяли участь посли двадцяти однієї країни з переважно мусульманським населенням, відбувалася у папській резиденції в передмісті Риму. У ході зібрання римський архієрей заявив, що з глибокою повагою ставиться до усіх мусульман.

Причиною зустрічі стала негативна реакція мусульман всього світу на виступ папи, в якому він зацитував, на їх погляд, негідний вислів про послідовників ісламу, сказаний візайтійським імператором у чотирнадцятому столітті. Варто зазначити, що папа неодноразово пояснював, що його слова були витягнуті з контексту, і він особисто не поділяє думок імператора.

Присутнiй на зустрiчi посол Іраку у Ватикані заявив, що слова папи Бенедикта повинні заспокоїти роздратування серед мусульман з приводу його коментарів про іслам. Іракський посланник додав, що в словах папи відчувалася глибока повага до ісламу і що мусульманський світ очікував саме це почути.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG