Спеціальні потреби

Тимошенко офiцiйно стала лiдером опозицiї


Опозиційні сили в українському парламенті сьогодні формалізували своє існування. Про створення об'єднання повідомила Юлiя Тимошенко. Його ядро складуть депутати від БЮТ. Перейти в опозицію закликали й Нашу Україну. Однак та заявляє про зближення позицій із Партією регіонів.

Існування опозиції в українському парламенті нарешті стало юридично доконаним фактом. Підписання угоди неодноразово переносилося. Однак нарешті у п`ятницю Юлія Тимошенко оголосила, що опозиціонери погодили програму дій. Сама лідерка БЮТ вважає об`єднання знаковою подією:

«Вперше за часи незалежності в українському парламенті створюється опозиція, яка чітко визначена по складу - яка чітко знає, що робити. І цей інститут якраз і має не допустити безконтрольності влади».

Ні для кого не виявилося сюрпризом, що лідером об`єднаної опозиції обрали саму Юлію Тимошенко. Адже навіть опоненти визнають її найхаризматичнішим політиком України. Однак нині вона обіцяє змінити тактику – в сесійній залі парламенту буде менше дудок і мегафонів. Опозиція хоче поводити себе цивілізовано, по-європейському. А саме - публічно критикувати дії уряду. Заступник керівника об`єднання Микола Томенко каже, що нова тактика вже виявилася результативною:

Уряд був змушений закласти у бюджет постанову про виплату підйомних молодим вчителям, які переїжджають у сільську місцевість. Спочатку її відмінили. Ми наполягли – і вона буде прийнята. За нашою вимогою буде повернута допомога батькам на народження дитини».

Поки що ядро опозиційного об`єднання складає блок Тимошенко. Знехтували можливістю увійти до правлячої коаліції двоє соціалістів, зокрема і Йосип Вінський. Він сподівається, що за ним послідують й інші його однопартійці.

Експерти висловлюють різні оцінки майбутнього складу опозиції. Не виключено, що декілька депутатів-БЮТівців, які прийшли в парламент із великого бізнесу, захочуть більш комфортного життя в правлячій коаліції. Поки що фракція зазнала найбільших кадрових втрат. Хоча Тимошенко лякає всіх зрадників позбавленням мандатів через суд.

Чи ростиме опозиція, чи не в першу чергу залежатиме як від успішності дій уряду Януковича, так самої лідерки БЮТ. Адже правляча коаліція може розпастися, якщо із неї вийде хоча б один із учасників. Тим більше, що сама Тимошенко не планує бути в опозиції надто довго і обіцяє повернутися до влади:

«Ми твердо знаємо, що та команда, яка знаходиться при владі сьогодні, не заслуговує там знаходитися. Бо не була в повному обсязі підтримана народом, так, як про це зараз говориться».

Тимошенко сподівається, що до неї приєднається Наша Україна. Тоді опозиційний блок налічуватиме близько 200 депутатів. Тим часом у Нашій Україні поки що заперечують наміри перейти в опозицію. І жодних переговорів про це із Юлією Тимошенко не ведуть. Повідомляють, що, навпаки, за останню добу суттєво просунулися в переговорному процесі щодо входження в правлячу коаліцію. Учасники перемовин не виключають, що нову коаліційну угоду представники чотирьох парламентських сил можуть підписати вже у суботу. Хоча, найімовірніше, це станеться наступного тижня. Втім, декілька депутатів із блоку Наша Україна заявляли, що ні за яких обставин не приєднаються до коаліції, в якій будуть комуністи.

XS
SM
MD
LG