Спеціальні потреби

Чи «Нашiй Українi» загрожує розкол?


Міністри, які представляють про-президентський блок «Наша Україна», можуть вийти зі складу уряду. Таке рішення вони ухвалять, якщо ця політична сила не домовиться про свою участь у новій парламентській коаліції. Оглядачі попереджають про небезпеку розколу фракції.

Після періоду літніх відпусток український парламент відновлює свою роботу. Депутати повернулися до столиці і знову заговорили про можливе переформатування урядової коаліції. Головна інтрига – чи приєднається до неї про-президентський блок «Наша Україна» і на яких умовах.

Серед впливових політиків, які представляють цю політичну силу, є як прихильники, так і противники так званої «широкої коаліції». Порадившись, вирішили запропонувати Партії регіонів підписати нову коаліційну угоду. В основі документу хочуть бачити Універсал національної єдності. Вести переговори із «регіоналами» призначили Романа Безсмертного, Романа Зварича, Бориса Тарасюка та Анатолія Кінаха. На те, щоб домовитися, їм дали два тижні.

В приватних розмовах деякі «нашоукраїнці» не приховують, що хочуть бачити саме нову коаліцію, а не розширення так званої «антикризової», куди крім регіоналів, входять комуністи та соціалісти. А ще пропонують об`єднатися без представників КПУ. Кажуть, що тоді жоден із партнерів не зможе диктувати іншим свою волю і учасникам доведеться шукати компромісів.

«Регіони» вже відкинули цю ідею. Раїса Богатирьова каже, якщо умовою приєднання «Нашої України» до коаліції буде виключення комуністів – переговори навіть не починатимуть. Так само проти цього виступає фактичний лідер соціалістів, спікер Олександр Мороз.

«Я вважаю, що такий варіант неможливий, і такий фінал не буде. Думаю, що мова йтиме про новий формат коаліції, у якій будуть присутні і представники «Нашої України».

Оглядачі зауважують – така непоступливість нинішніх учасників коаліції ймовірно призведе до розколу «Нашої України». Частина депутатів вже заявила, що ні за яких умов не об`єднається із регіоналами, яких називають ідеологічними противниками. Інші «нашоукраїнці» не хочуть йти в опозицію. Такі протиріччя помітні вже й в середині партій, які формують пропрезидентський блок. Рухівець Михайло Поживанов публічно висловлює незгоду із керівником партії Борисом Тарасюком. Поживанов – за широку коаліцію:

«На сьогодні рішення Народного руху України про приєднання до широкої коаліції чи про створення в якомусь іншому форматі коаліції не існує. Ми на 9 вересня запланували засiдання центрального проводу НРУ, який буде визначатися з позицією. І в зв'язку з цим, я думаю, що заяви нашого лідера, вони є передчасні - казати на всю Україну, що НРУ приєднається до широкої коаліції. Не потрібно сьогодні НРУ знаходитися в широкій коаліції з комуністами, пробачте мене, з «іудушкою» Морозом - соціалістом, який здав всі ці речі».

Тим часом «Наша Україна» попередила – якщо фракція вирішить не підписувати коаліційну угоду, вона може відкликати з уряду своїх міністрів. Експерти прогнозують, що переговори про переформатування більшості можуть тривати до кінця вересня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG