Спеціальні потреби

У США винайшли новий спосіб оплати за паркування


Плата за паркування у великих американських містах - це постійна боротьба між водіями та урядовцями. Водії де тільки можна намагаються не заплатити або заплатити якомога менше, держава ж робить все можливе, аби спіймати порушників.

В арсеналі урядовців незабаром може з'явитися нова, так би мовити, зброя. Маленька компанія у штаті Меріленд почала випробування нових паркувальних лічильників. За допомогою звукових датчиків, вони визначають, коли машина залишає паркувальне місце та обнульовують таймер. Таким чином наступна машина не може використати хвилини, які залишаються після попередника. Тож, за допомогою нових «розумних» лічильників, адміністрація ряду міст сподівається поповнити місцеві бюджети. Водії ж вважають, що нова технологія є нічим іншим, як засобом пограбування громадян.

Знайти місце для паркування у центрі багатьох міст займає багато часу та нервів. Площа коштовна та дефіцитна. Для збору платні за паркування, місцеві адміністрації використовують паркувальні лічильники. Ґлен Геллман - Виконавчий Директор фірми, яка розробила нові лічильники говорить так: ‘‘Насправді це міні комп’ютер, схожий на стандартний персональний комп’ютер, але зроблений під лічильник’’.

Фірма Гельмана випробовує новий пристрій, заснований на технології звукової локації у передмісті Вашингтона. ‘‘Наш лічильник має дві основні функції. Коли машина від’їжджає з місця паркування, пристрій це фіксує, і якщо на рахунку залишаються гроші, система обнульовує лічильник’’, - говорить він. За словами Гельмана, нова технологія збільшить збори за паркування на 20-50 відсотків. Крім того, винахід не дозволяє водію додавати гроші у лічильник, щоб залишити машину на тому ж місці довше ніж це дозволено: ''Ми знаємо, коли машина запаркувалась. Ми знаємо, коли проходить дві години. І коли водій спробує продовжити свій час паркування, додавши гроші, йому це не вдасться. Ми просто заберемо його 25 центів''.

Не всі погоджуються, що це гарна ідея. Деякі водії говорять так:

''Тут вони збирають удвічі більше за той самий час. Як на мене, це занадто. Справжнє грабіжництво''.

''Вони і так зі старими лічильниками збирають достатньо''.

''Це просто здирство''.

Гельман, однак, стверджує, що нові лічильники мають і щось корисне для водіїв. Наприклад, вони можуть бути запрограмовані надавати користувачам перші кілька хвилин безкоштовно. ''Ми рекомендуємо встановлювати на наших лічильниках перші кілька безкоштовних хвилин. Так, водій матиме від п’яти до 15 хвилин паркування'', - говорить він. Крім того нові комп’ютери можна об’єднати у мережу, яка б пропонувала користувачам ряд додаткових послуг: ''Наш наступний крок – встановити на лічильниках радіо малої потужності та центральну радіо станцію, яка б мала доступ в Інтернет. А тоді вже можна багато чого зробити''.

Йдеться наприклад про лічильники, які дзвонять водіям і попереджають, що їхній час закінчується. ''Я думаю, це класна ідея. У мене закінчується час і мене по моєму мобільному про це попереджає лічильник. Так уникаєш штрафів'', - говорить один з водіїв. Однак, американським водіям поки що рано очікувати дзвінка від лічильника, система досі перебуває у стадії випробування.

Відео - найголовніше

Результати Аспенського безпекового форуму. Відео 
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00
XS
SM
MD
LG