Спеціальні потреби

В Українi будуть навчання за участю НАТО


До кінця року в Україні відбудеться декілька навчань за участю іноземних підрозділів. В деяких з них передбачається участь країн-членів НАТО. Це стало можливим після того, як Верховна Рада дала дозвіл на проведення на українській території міжнародних маневрів.

В Україні знову проводитимуть навчання за участю військових підрозділів інших країн. Найближчі з них відбудуться на Чорному морі. Вже цього місяця біля Севастополя відбудуться міжнародні маневри Блексіфор. В них візьмуть участь і натівські підрозділи – зокрема з Болгарії, Румунії та Туреччини. Загони швидкого реагування відпрацьовуватимуть спільну участь в можливих антитерористичних операціях. Військовослужбовці також тренуватимуться рятувати човни та субмарини. Маневри триватимуть до 22 серпня.

Їх проведення стало можливим після того, як Верховна Рада дала допуск підрозділам інших країн на територію України для участі у міжнародних навчаннях. За це проголосували 273 депутати. Раніше парламент декілька разів відмовлявся надати такий дозвіл. Через це було скасовано українсько-американські навчання Сі Бриз. Їх планували провести на полігоні в Криму. Однак місцеве населення заблокувало в Феодосії військову техніку та американських вояків. Протести змусили українську владу перенести навчання.

Через парламентську кризу цього року в Україні відбудуться лише три міжнароднi навчання. Зокрема, українсько-польсько-британськi миротворчі тактичні маневри аеромобільних підрозділів батальйонного рівня “Козацький Степ-2006”. За даними українського оборонного відомства, їх планується провести з 2 по 15 вересня на Житомирському загальновійськовому полігоні. В маневрах візьмуть участь 300 військовослужбовців. Вони прибудуть з власним штатним озброєнням та військовою технікою. Ще два навчання проведуть спільно із молдовсьвкими та словацькими підрозділами.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG