Спеціальні потреби

Круглий стіл між політиками перенесено


Круглого столу між політиками, анонсованого вчора спікером українського парламенту Олександром Морозом, так і не відбулося. Зараз лише визначають час і місце його проведення. Між тим, члени фракції Регіонів заявляють, що такий захід потрібен, насамперед, для приєднання нових членів до коаліції, зокрема Нашої України.

Щодня депутати збираються на роботу на кілька годин в основному задля того, аби виголосити політичні заяви. І щодня ці заяви стають все більш різкими. Сьогодні представники антикризової коаліції, навіть, не приховували свого гніву щодо дій Президента Ющенка:

«Ющенко сьогодні порушує Конституцію. Він саботує прийняття рішень, він заганяє Верховну Раду в цейтнот. Основна проблема чому ми не можемо працювати і вирішувати економічні проблеми України та її громадян – це саботування президентом внесення кандидатури Віктора Януковича», - заявила Алла Олександровська, член КПУ.

Натомість, лідери фракцій більше переймаються перспективами спілкування з президентом на круглому столі, оголошеному у вівторок. Щоправда, секретаріат президента вже сьогодні заявив, що ні на який стіл Ющенко не піде, принаймні у середу. В нього, мовляв, інші плани у графіку. Не збирається за жоден стіл з регіоналами і Юлія Тимошенко:

«...з тими політичними силами, з якими нам до визначення президентом що буде і як з парламентом, прост о є абсолютно недоцільно».

ЇЇ соратники більш різкі у коментарях з приводу запланованого заходу:

«Ми не будемо брати участі в столах, де збираються деребанити посади так звана антикризова коаліція », - зазначив Олег Ляшко, БЮТ.

Натомість, регіонали навіть не приховують, що круглий стіл потрібен в першу чергу для того, аби публічно заявити про умови приєднання до антикризової коаліції Нашої України:

«Ідея круглого столу – це розширення коаліції. Розширення і участь Нашої України у тій політичній конфігурації, яка зараз складає більшість у Верховній Раді», - сказав Микола Азаров.

Нашоукраїнці теж вже не заявляють про опозицію. Вони готові бути в більшості, але на своїх умовах – каже Роман Зварич:

«Загальні принципи, які, ми вважаємо, всі учасники круглого столу повинні підтримати. Якщо ці принципи приймаються, ми готові тоді розглядати можливість співпраці з коаліцією або можливо, навіть, вступ Нашої України в новий склад, я підкреслюю, в новий склад коаліції депутатських фракцій».

Більш чітко свої умови входження до більшості нашоукраїнці не формулюють. Одні натякають на неможливість співпраці з комуністами, інші непокояться через прем’єрство Януковича. Очевидно, що всі ці питання будуть предметом домовленостей, принаймні до 2 серпня. Ця дата буде останнім днем, коли президент має внести до парламенту кандидатуру Віктора Януковича.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG