Спеціальні потреби

БЮТ вирiшив залишити парламентську залу


Український парламент сьогодні знову обмежився у своїй роботі політичними заявами. Вимагаючи розпустити Верховну Раду, Блок Юлії Тимошенко залишив парламентську залу до того часу, коли президент матиме право розпуску – до 25 липня.

Хоч звук сирен у парламентській залі вже стих, кількість емоцій, які продовжують вирувати там, чимала. Сьогодні українці побачили чергову виставу із парламентської зали. Юлія Тимошенко оголосила про те, що її фракція залишає парламентські стіни:

«Ми покидаємо, наша фракція, цей зал до 25-го липня, поки президент не винесе указ про дострокові вибори. І ми покидаємо цей зал саме в розрахунку на те, що 25-го липня президент скористається своїми конституційними правами і обов’язками».

Після цього, бютівці розгорнули над своїми кріслами кількаметрове полотнище національного синьо-жовтого прапору. Спікер Мороз, який спостерігав за цим з парламентської трибуни, висловив впевненість, що це не завадить роботі ради:

«Я думаю, що ця демонстрація цікава. Будь ласка, заходьте після 25-го числа на засідання Верховної Ради. Верховна Рада працюватиме обов’язково».

Однак, справжнє незадоволення діями бютівців у фракції Регіонів. Раїса Богатирьова назвала таку поведінкою шизофренією:

«Коли іде роздвоєння свідомості, це лікарі називають шизофренією. Якщо у нас створюється одна більшість з цих самих народних депутатів – це патріотична національно-свідома більшість. Якщо трохи переформатувалася більшість з тих самих народних депутатів, яка хоче відстоювати національні інтереси, це вже зовсім інша більшість і парламент стає продажним».

Юлія Тимошенко зійшла з трибуни із закликом до Нашої України: не допустіть Януковича до прем’єрства. Однак, після цього сам Янукович поїхав на зустріч із почесним головою Нашої України Віктором Ющенком. Зустріч у Секретаріаті була цікавою, насамперед, для фотожурналістів, які тепер тиражують фото обох Вікторів, які тиснуть один одному руки із посмішками. Дві з половиною години президент та потенційний прем’єр говорили за закритими дверима. Янукович каже, що зустріч «закінчилася миром», але так і не відповідає на питання, чи погодився Ющенко подати його кандидатуру до парламенту. Іще Янукович пообіцяв, що нова більшість розблокує роботу Конституційного суду. Ця вимога нашоукраїнців серед першочергових:

«Дотримання Конституції і регламенту про формування коаліції якраз і виявилося тим каменем спотикання, коли парламент ефективно не працював. Наявність Конституційного суду в цей момент могла б швидко і ефективно вирішити цю політичну суперечку. Тому ми вважаємо, що проблема Конституційного суду в Україні – це проблема політичного буття України...», - заявив Микола Оніщук.

Однак, поки конституційний суд розтлумачить депутатам, чи зобов’язаний президент безумовно подавати кандидатуру прем’єра визначеною більшістю та ще чимало нюансів нової Конституції, термін для ухвалення рішень збіжить. І президенту доведеться ухвалити рішення про прем’єра.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG