Спеціальні потреби

Нове дослідження про алкоголізм


Більшість дорослих алкоголіків у Сполучених Штатах починали пити ще до того, як їм виповнився 21 рік - це вік, до якого споживання алькоголю в Америці є нелегальним.

''Я думаю, дівчата мого віку п'ють кожного вікенду'', - говорить одна студентка. І якщо сказане нею - правда, тоді вона і її ровесниці - в біді. Нещодавнє дослідження Американським національним інститутом з питань зловживання алкоголем і алкоголізму показує, що чим більш в молодшому віці людина почала вживати алкоголь, тим вищим є ризик алкогольної залежності, коли вона стане дорослою. Ральф Гінґсон був провідним спеціалістом в цьому дослідженні. ''Ми з'ясували, що у молодшому віці залежність не лише розвивається, але й прогресує швидше. Дослідження говорять, що діти, які починають пити у віці до 14 років, ризикують стати алкоголіками значно більше ніж ті, що починають пити в 21'', - каже він.

Наразі майже половина усіх алкоголіків починала пити у віці до 21 року. Дві третини почали пити перед своїм 25-ти літтям. Гінґсон говорить, що коли дітям чи молоді дозволяти пити, навіть під час обіду з батьками, то ризик розвитку їх залежності від алкоголю дедалі підвищується. За його словами, це навіть не залежить ні від національності, ні від рівня освіти. ''Ми зрозуміли, що ті, хто починає пити в ранньому віці, можуть мати хронічну залежність'', - каже Гінґсон.

Інше дослідження, яке організували американські виробники спиртних напоїв показує, що жінки і дівчата піддаються більшому ризику стати алкоголіками. ''Діаджео Північна Америка'' є одним з найбільших виробників алкогольних напоїв. Віце-президент компанії Керолін Панзер говорить так: ''Дослідження показують, що на жінок алкоголь впливає більше ніж на чоловіків. Ми маємо менший опір до алкоголю через меншу масу тіла. Тому й відчуваємо сп'яніння швидше за чоловіків від тієї ж дози спиртного''.

Батьки відіграють ключову роль в захисті їхніх дітей від алкогольної залежності, говорить психолог Сильвія Рим: ''Ми маємо серйозні дослідження, які говорять, що якщо батьки дають дітям чітко зрозуміти, що їм не дозволено пити алкоголю, вони будуть набагато менше схильні до пиття''.

Дослідницька команда під головуванням Ральфа Гінґсона постановила, що дорослі повинні допомагати дітям і молоді відкласти знайомство з алкоголем. Дослідники тепер хочуть дізнатися, чи програми, які заохочують дітей і молодь перенести на потім той день, коли вони вперше спробують алкогольний напиток, допомагають зменшити ризик алкоголізму у дорослому віці.

XS
SM
MD
LG