Спеціальні потреби

Суперечності довкола коаліції тривають


У понеділок вночі закінчиться термін існування попередньої коаліції, і, якщо регіони, комуністи та соціалісти завтра оголосять знову про антикризову коаліцію, у помаранчевих зникне головний аргумент щодо її легітимності, бо саме тоді закінчиться 10-денний термін від дня виходу соціалістів з коаліції демократичних сил. Тому понеділок важливий день для того, аби перед засіданням у вівторок остаточно узгодити формат коаліції. Головне питання зараз– чи буде там Наша Україна. Микола Азаров заявив, що головні супеерчності з президентським блоком зняті. Однак пізніше прес-служба Нашої України цю заяву спростувала, чим накликала гнів прес-служби Партії регіонів, яка у своїй заяві назвала прес-секретаря Нашої України Мокріді непрофесійною та людиною, що не хоче досягнення консенсусу.

Вже пізніше стало очевидно, що домовленостей остаточних таки нема, тому що на погоджувальній раді депутати так і не змогли домовитися про розподіл комітетів. Наша Україна скаржиться на те, що нова коаліція не віддає крісло віце-спікера, хоч раніше помаранчеві пішли на поступки регіоналам і записали цю посаду в актив опозиції:

«Ми запропонували повернутися до обрання заступника голови Верховної Ради у відповідності до угоди, яку зачитав тоді голова фракції Регіонів з трибуни Верховної Ради. Пропонувалося, щоб заступник обирався від опозиції, а головним повноваженням його була координація контрольних функцій...», - заявив Роман Безсмертний.

Якщо нашоукраїнці ведуть мову за посади в парламентських комітетах, то Блок Тимошенко у цій справі радикальний. Один з його лідерів Олександр Турчинов заявив, що БЮТ не цікавить те, що виявилося не потрібним регіоналам:

«Які комітети їх не цікавлять: молоді й спорту, охорони здоров’я, культури і духовності. Тобто, те, що уряд, який вони хочуть сформувати цікавити не буде, і те, що вони з барського плеча хочуть віддати опозиції».

Нова коаліція обіцяла вже у вівторок остаточно розподілити всі комітети і почати працювати, однак опозиція налаштована ускладнити саме такий розвиток подій і знову паралізувати роботу Ради. З одного боку, це дасть час для чергового раунду переговорів, з іншого – знову поставить на порядок денний питання про розпуск недієздатної Ради.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG