Спеціальні потреби

ООН закликає Ізраїль та екстремістські організації до стриманості


Заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Ян Еґеланд підкреслює, що діти та мирне населення секторa Гази не повинні страждати від, як він це назвав, неприйнятного використання насилля екстремістськими організаціями проти Ізраїлю. Але він також зазначив, що багато невинних людей вже постраждали від «неадекватної реакції Ізраїлю». Він заявив, що ООН однаково турбується про мирних жителів Ізраїлю та Лівану.

На прес-конференції в приміщенні ООН в Женеві Еґеланд застеріг, що ситуація може вийти з під контролю та закликав лідерів екстремістських організацій сектора Газа та Лівану відпустити ізраїльських заручників:

«Ми боїмося того, що з цього моменту все зайде настільки далеко, що ситуація стане абсолютно непідконтрольною. Тому ми закликаємо сьогодні до самовладання без неадекватних реакцій та запусків ракет домашнього виробництва до Ізраїлю або деінде, а також звільнення всіх заручників, як цивільних, так і військових».

Еґеланд зазначає, що ситуація на палестинських територіях ще ніколи не була настільки важкою, як сьогодні. За його словами, 1.4 мільйони людей живуть у перенаселених помешканнях. І їх становище стало ще жалюгіднішим після того, як Ізраїль розрушив єдину енергостанцію сектора Газа. Він каже, що проблемою залишається питна вода та санітарія, поширення різних хвороб та нестача їжі.

ООН провела спеціальну нараду в п’ятницю щодо ситуації в секторі Газа. Еґеланд зазначає, що багато з 30-ти країн-донорів, що були присутні на зустрічі, включаючи Японію, США та Єврокомісію, заявили про свою додаткову фінансову допомогу. На сьогодні ООН отримала тільки третю частину від 380 мільйонів доларів, що вона обіцяла надати як допомогу палестинцям.

Але Еґеланд підкреслив, що палестинці також винні в тій жахливій ситуації, що склалася сьогодні:

«Так, їх територію окуповано, але ті, хто захоплює ізраїльських солдат, пускає ракети домашнього виробництва, фактично, кожного дня на територію Ізраїлю чи то з сектора Газа, чи південного Лівану, повинні розуміти, що певна відповідь на це буде. Видається, що вони хочуть спровокувати саме цю відповідь, а те, що діти, жінки та мирні жителі за все це платитимуть, їм, здається, байдуже».

Еґеланд застерігає як ізраїльтян, так і палестинців, що все, що вони отримають завдяки своїм діям, це ненависть та збільшену кількість екстремістів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG