Спеціальні потреби

Хто стане прем’єр-міністром України?


Згідно нової Конституції, по якій лише вчаться діяти українські політики, кандидатуру прем’єр-міністра визначає владна коаліція. Далі подає її Президенту, а вже Президент вносить її на голосування до парламенту. Якщо кандидат набирає 226 голосів, він стає прем’єром з дуже серйозними повноваженнями.

Новим кандидатом від нової коаліції найімовірніше стане Віктор Янукович. На цьому наполягатиме головна фракція коаліції – Регіони.

Натомість, у найскладнішій ситуації опинився Президент. Справа в тому, що на його столі вже є інше подання на призначення прем’єром Тимошенко. І ніщо не заважає йому внести її кандидатуру до парламенту. Регіонали кажуть, що ця процедурна вада їх не хвилює. Мовляв, в них є свої процедурні аргументи:

«Цієї коаліції не існує – це раз. По-друге, під час висування Тимошенко помаранчевою коаліцією не був обраний голова Верховної Ради», - заявив Микола Азаров.

В унісон з Азаровим говорить і спікер Мороз: мовляв, подання від коаліції має підписувати лише він:

«Відносно представлення на прем’єр-міністра, як голова Верховної Ради, я не підписував такого представлення і, відповідно до вимог регламенту, його не буде підписувати і Президент, я так розумію. Тому, скоріше всього, це застереження щодо ймовірності такого варіанту, але я переконаний, що такого не буде», - зазначив Олександр Мороз.

Натомість, ця процедурна проблема може виявитися цілком зручною для Президента, що даватиме йому можливість потягти час, залишаючи на прем’єрському посту свого соратника Єханурова.

«...має всі підстави звернутися до Конституційного суду, щоб отримати відповідне тлумачення», - йдеться в заяві Романа Зварича.

Наразі Ющенко опинився перед ледь не найскладнішою дилемою свого президентського терміну. Подання на призначення Януковича прем’єром від його імені багато хто може сприйняти як зраду ідей Майдану, завдяки якому Ющенко і став Президентом.

Однак, коаліція соціалістів, комуністів і регіоналів не збирається баритися із цією справою і вже в середу обіцяє подати подання на Януковича.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG