Спеціальні потреби

Самміт Великої Вісімки обговорюватиме подальші дії щодо Ірану


Президент Буш зазначає, що Самміт Великої Вісімки наступного тижня стане гарною можливістю продемонструвати Ірану, що країни світу серйозно налаштовані припинити вироблення ядерної зброї в Ірані. Європейські дипломати очікують відповіді від Тегерану на пропозиції міжнародної спільноти ще до початку Самміту в Росії.

Президент Буш заявляє, що Самміт в Петербурзі, на якому будуть представлені вісім країн-лідерів світу, повинен ще раз підтвердити рішучість міжнародної спільноти щодо переконання Ірану припинити збагачення урану:

«Самміт стане можливістю для всіх тих, хто активно займається цим питанням, запевнити Іранців в наших серйозних намірах не дозволити їм отримати ядерну зброю», - зазначив пан Буш.

Під час свого спілкування з журналістами в місті Чікаґо, Президент Буш наголосив, що якщо Іран дійсно відмовиться продовжувати збагачення урану, США приєднається до прямих переговорів з цього питання.

Зусилля щодо проведення цих переговорів очолюють Європейські високі посадовці. Вони зазначають, що вже є певний конструктивний прогрес щодо переконання Ірану дати свою відповідь на запропонований міжнародною спільнотою пакет переваг на той випадок, якщо Іран погодиться припинити подальше збагачення урану.

Генеральний секретар Ради міністрів Євросоюзу Хав'єр Солана провів зустріч в четвер з Алі Ларіджані, представником Ірану на переговорах щодо ядерної зброї. Згідно повідомлення речника Ради міністрів, проведені переговори – це гарний початок і Солана очікує, що Іран виступить зі «змістовною відповіддю» ще перед початком Самміту Великої Вісімки, що відбудеться наступного тижня.

Однією з найбільших перепон для Президента Буша є господар Самміту Володимир Путін. Російський Президент не є прибічником санкцій проти Ірану, якщо той не погодиться з вимогами міжнародної спільноти:

«Ви знаєте, деякі країни більш схильні до санкцій, як метода впливу, ніж інші країни», - зазначив Буш. «Частиною проблеми, з якою ми стикаємось в деяких країнах, є те, що вони мають певний економічний інтерес. І нашим завданням є переконатися, що інтереси національної безпеки, безпеки світових інтересів є більш пріоритетними по відношенню до економічних інтересів. Іноді трохи часу необхідно для того, щоб спрямувати людей в правильному напрямку».

Цього тижня Президент Буш провів телефонну розмову з Президентом Путіним, під час якої він висловив сподівання, що російський лідер розуміє, яку загрозу становить можлива наявність ядерної зброї в Ірані.

Іран підкреслює, що не виробляє ядерну зброю і збагачує уран лише з мирною метою – вироблення енергії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG