Спеціальні потреби

Світ шукає дипломатичного вирішення питання Північної Кореї


Президент Буш запевняє, що Сполучені Штати шукають спільної позиції з іншими світовими лідерами, щоб дипломатичним шляхом вирішити ядерне питання Північної Кореї.

Однак уряд Пхеньяну заявляє, що його останні випробування ракет пройшли успішно, і тепер вони мають намір розвивати цей напрямок і проводити більше тестів. Президент Буш не може знайти пояснення, чому лідер Північної Кореї Кім Чен Ір захотів проводити ракетні випробування всупереч міжнародній спільноті. Про це він сказав на прес-конференції з Прем'єр-Міністром Канади Стівеном Гарпером. Останній підтримав намагання США знайти дипломатичне вирішення цього питання.

«Ми маємо справу з людиною, яку просили не запускати ракети - Китай, Південна Корея, Сполучені Штати, Японія і Росія. Але він таки запустив 7 ракет, що змусило Держсекретаря і мене особисто телефонувати нашими колегам і нагадати їм про те, наскільки важливо для нас зараз об'єднатися і сказати Кім Чен Іру, що наразі краще рухатися вперед, ніж бути ізольованим від решти світу», - сказав Буш.

Члени Ради Безпеки ООН тепер опрацьовують проект резолюції у відповідь на випробування ракет. Але Росія і Китай уже заявили, що не підтримають застосування жорстких дій чи санкцій. Зокрема Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав таке: «Ми закликаємо до збалансованої позиції, адже спроба пригрозити Північній Кореї спровокує останню на таку ж реакцію, як це вже було раніше. Отож, в будь-якому випадку ми повинні повернутися до переговорів, щоправда в більш напруженій атмосфері. Але ми мусимо уникнути насильства».

Головним американським представником на шестисторонніх переговорах в питанні Північної Кореї є заступник Державного секретаря Кристофер Гил. За його словами, Пхеньян приклав доклав багато зусиль в свою ядерну програму. «Проблема полягає в тому, що у Північної Кореї є труднощі з прийняттям фундаментальних рішень, що ми спостерігаємо останні 20 чи 25 років. Гадаю, в цьому й проблема», - додав він.

Гил зараз перебуває в Азії на переговорах, щоб спробувати відговорити Північну Корею від запуску ракет і повернутися за стіл переговорів. Втім, Вашингтон все ще відмовляється вести переговори безпосередньо з урядом Пхеньяну.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG