Спеціальні потреби

Солдати США отримують громадянство


150 військових цього тижня отримали американське громадянство на церемонії, що пройшла на борту авіаносця "Джордж Вашингтон" у місті Норфолк, штат Вірджинія.

Нові американські громадяни походять з найрізноманітніших країн: від Албанії до Еквадору, від Македонії до Непалу, від Ефіопії до України. Директор Служби громадянства та імміграції США Еміліо Ґонсалес прийняв присягу на вірність та поздоровив 150 моряків, морських піхотинців, солдатів та льотчиків. Багато з них нещодавно повернулися з бойових завдань на Близькому Сході. Ґонсалес сам є іммігрантом й колишнім військовим американської армії. «Іммігранти зміцнюють нашу національну тканину й визначають нашу націю», - каже він.

Один з таких іммігрантів - Віктор Нагірний, народився в Україні. Він працює механіком на бойових літаках, але його мрія - стати офіцером та пілотом. «Я вирішив піти на американський флот, бо жив у Нью-Йорку, коли сталися теракти 11 вересня. Вони сильно вплинули на мене. Сьогодні великий день для мене, я давно його чекав. Це мені допоможе досягти моїх цілей і бути успішним в житті», говорить Віктор.

Еміліо Ґонсалес зазначає, що велика кількість іммігрантів приїхала в Америку за часів американської революції, й багато теперішніх політичних та військових лідерів походять з інших країн. Колишній держсекретар Колін Пауел є сином іммігрантів з Ямайки. А Пітер Пейс, теперішній голова об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США, є сином італійського іммігранта. Президент Буш привітав нових громадян США у відео зверненні і сказав, що від сьогодні Сполучені Штати є не лише їхнім домом. Це є також і їхня країна.

Капітан Ґері Вайт, командуючий офіцер авіаносця "Джордж Вашингтон" каже, що ці військові справді заслужили право називатись американцями. Зокрема він заявив таке: «Раніше до вас могли звертатись, як до ірландських американців, мексиканських американців, італійських американців, африканських американців та японських американців. Але відтепер я звертатимусь до вас лише як до американців».

Василь Менцев приїхав до Америки 10 років тому з Македонії. Тепер він служить в американському флоті. За останні 5 років він служив у Косово та Іраку. Про свій досвід в Іраку він згадує так: «У перші 3 місяці я про це думав щодня. А потім я позбувся страху і просто виконував свою роботу». Його дружина та син народилися у США. Джюлі Менцев каже, що мрія її чоловіка нарешті здійснилася: «Це забезпечить моєму синові краще майбутнє в Америці. Для мого чоловіка стати американським громадянином була одна з найбільш важливих речей. Так само, як він хотів піти у збройні сили, бути солдатом - і він досяг своєї мети у житті. Ми його підтримаємо в усьому, чого він прагне, і скрізь за ним підемо», - каже вона.

Наразі 40 тисяч осіб, які не мають американського громадянства, йдуть на великі самопожертви задля своєї обраної країни, служачи у збройних силах. Віктор Нагірний та Василь Менцев є серед 25 тисяч солдатів американських збройних сил, які отримали право на проживання у США з часу терактів 11 вересня.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG