Спеціальні потреби

Реабілітаційний центр для тварин у Сполучених Штатах


Протягом останніх 20 років центр реабілітації диких тварин у штаті Нью Мексико надав медичну допомогу безлічі поранених істот, поставив їх на ноги і відпустив назад на природу. Цьому сприяють як штатні працівники, так і волонтери.

Пем Еверсон заснувала Центр реабілітації диких тварин у 1986 році. Ідея полягала в тому, щоб надавати допомогу лише яструбам, орлам та іншим хижим птахам. Але дуже швидко Пем зрозуміла, що повинна розширити центр, аби допомагати іншим тваринам, багато з яких покалічені автомобілями, підстрелені мисливцями, отруєні людськими відходами або ж були вражені електричним струмом.

‘‘Все починалося у моєму будинку. На початку я допомагала 3-4 тваринам щороку. Потім їх кількість зросла до 60, а потім до 600 на рік. Тепер через нас проходить 2 тисячі 400 тварин щороку. Тож само собою постало питання приміщення, в якому ми б могли надавати допомогу всім тваринам, що потрапляли до нас. Приміщення - в якому ми б могли поставити їх на ноги і відпустити на волю’’, - каже вона.

Багато з тварин, які потрапляють до центру, часто мають важкі поранення і вмирають або відразу, або з часом. Однак, працівникам центру таки вдається лікувати і випускати на волю 55 відсотків своїх пацієнтів. Це на 20 відсотків більше, ніж у середньому по країні. 5 постійних працівників і 140 волонтерів щороку ставлять на ноги 1400 поранених тварин. Загалом, за час існування притулку, через нього пройшло понад 25 тисяч тварин та птахів. І центр існує виключно на приватні пожертви.

Лінда МакДжі - одна з численних волонтерів у центрі. Вона тримає у руках яструба. За словами Лінди, ці птахи можуть бути дуже корисними для людини.

‘‘2 роки тому, у місті Нью-Йорк, яструба цього виду використовували для зменшення кількості голубів. Він добре виконував своє завданням. Літалв навкруги розганяв голубів. Однак, одного дня яструб вкрав маленьку собачку. Це був кінець контракту у центральному парку Нью-Йорку’’, - каже вона.

Джастін Кук керує реанімаційним відділенням центру. Він загортає пораненого птаха і готується ввести йому електроліти та мінерали. Кук думає, що під час зими цей птах пережив обезводнення. Серед його пацієнтів є також маленька сова.

‘‘Це сова і вона спить протягом дня. Я її щойно розбудив. Їй не хочеться прокидатися. Цей підвид сови не любить сидіти на жердині. Тож я спеціально поставив цю коробку. Вона не буде сидіти на гілці, вона любить ховатися. Тож у цій справі важливо знати як тварини реагують у тій чи іншій ситуації, як вони почуваються у певних умовах. Потрібно розуміти тварину’’, - каже Джастін.

Цей центр - єдиний у штаті Нью-Мексико, якому федеральний та штатний уряди дозволяють лікувати великих тварин. Пацієнти, які мають важкі поранення або занадто звикли до людей, щоб повернутися на природу, залишаються жити тут. Наразі їх налічується понад 20. Тих же, яких вдалось вилікувати і поставити на ноги, чекає повернення на волю.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG