Спеціальні потреби

Бiльшiсть українцiв проти вступу до НАТО


Українські експерти виступають за вступ України до НАТО – про це сьогодні заявив Фонд «Демократичні ініціативи», який опитав провідних українських експертів у галузi зовнішньої політики. Водночас більшість українців таку експертну думку не поділяє.

На фоні загостроння, викликаного військовими навчаннями «Сi-бриз», українські соціологи провели експертне опитування щодо вступу до НАТО і отримали фактично одностайний результат – Україна має стати членом альянсу. Водночас, самі соціологи визнають, що ця позиція не поділяється безпосередньо українцями. За словами експерта Центру Разумкова Олександра Чалого, кількість тих, хто негативнго ставиться до НАТО суттєво зросла. Ця тенденція стала виразною після помаранчевої революції. Адже противники нової влади активно використовують цей аргумент для агітації проти зовнішньополітичного курсу офіційного Києва. Зважаючи на останні події у Феодосії, соціологи прогнозують поглиблення таких тенденцій стосовно НАТО. Говорить Ірина Бекешкіна:

Те, що ми зараз бачимо у Феодосiї, це такi квiточки, що можуть бути повсюдно i по всiй країнi, i є люди, яким вигiдно це. А головне – є готовнiсть i є, так би мовити, матерiал, що готовий брати участь у цих речах. Справа не в НАТО. НАТО – це приз... особливо, коли будуть економiчнi негаразди. То як це не дивно, але тема НАТО буде дуже слушною для органiзацiї масових протестiв».

Експерти визнають, що влада так і не спромоглася провести інформаційну кампанію про задачі та функції альянсу, аби змінити стереотипи, вироблені в населення в радянський період. Натомість анти-натівська пропаганда з боку російських медіа є доволі активною.

Все це відбуваєтсья на тлі чергового загострення україно-російських стоснуків. Москва визнала небажаним перебування на території Росії позаштатного радника міністра закордонних справ України Сергія Євтушенка, і в аеропорту його відправили назад в Україну. Водночас український МЗС визнав небажаним перебуванням в Україні Костянтина Затуліна. Цей відомий депутат Держдуми часто припускався, як вважають, доволі необережних політичних заяв щодо територіальної цілісності України, а нині був активним учасником подій в Феодосії.

Очевидно, що всі ці події стануть ще одним аргументом для тих, хто розігрує натівську карту у політичних іграх.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG