Спеціальні потреби

Американський гуру з маркетингу в Києвi


Сотні бізнесменів та студентів прийшли послухати лекції професора із Сполучених Штатів Фiлiпа Котлер, який нині перебуває у Києві. Його називають провідним фахівцем у світі з питань маркетингу. Порадами та ідеями Котлер користуються найбільші у світі компанії. У виступі перед студентами Могилянської академії він також зізнався про своє українське походження.

Сімдесятип`ятирічного професора із Чикаго Філіпа Котлера називають «гуру» менеджменту та найкращим фахівцем з маркетингу в світі. Він - автор 35 підручників, перекладених десятками мов. Нині пише ще три.

Про лекції у Києві з Котлером довелося домовлятися за рік, каже керівник Києво-могилянської бізнес школи Павло Шеремета. Адже графік його виступів розпланований далеко наперед. Втiм, як зазначив Шеремета, професор не обмежився майстер класом для семи сотень представників бізнесу:

«Ніхто ніколи, майже ніколи не говорить до студентів. І ми вийшли з цією ідеєю про студентів і викладачів. Оскільки вони настільки добре знають Котлера та багато читали його книг».

Ідеї Котлера взяли на озброєння відомі світові виробники – ІВМ, General Electric, Motorola. Заснована ним консультаційна компанія допомагає вивчати і задовольняти потреби споживачів.

Деякі критики кажуть, що Котлер та його колеги маркетологи навмисно створюють все нові й нові товари, які насправді не потрібні людям. А підступна реклама стимулює споживачів купувати все більше й більше, залазити в борги. Але Котлер переконує, що навпаки, його ідеї стимулюють прогрес:

«Якщо маркетологи добре працюють, люди купують більше товарів. Якщо більше випускається продукції – створюються нові робочі місця. Раптом люди перестануть купувати – зросте безробіття. Є й інший аспект. Пригадайте – колись люди не мали холодильників. Як виглядала звичайна кухня багато років тому? Жінки мили посуд руками. Не було посудомийних машин, мікрохвильових печей. Чи це погано хотіти купити посудомийну машину? Маркетинг вихваляє кращий стиль життя. Я не думаю, що якась домогосподарка шкодує, що її нинішня кухня не виглядає так як у давнину».

Філіп Котлер має надію, що його поради допоможуть і українцям:

«Я дуже сподіваюся, що ми дізнаємося, які результати матимуть мої виступи [у Києві]. Які зміни відбуться в компаніях, люди з яких слухали мої поради. Чи запозичать вони якісь нові ідеї? Якщо вони візьмуть на озброєння принаймні одну з них, це може принести серйозну користь. Це може вплинути на кількість продукції, що випускається у вашій країні. Я побачив дуже багато натхнення. Відкиньте будь-які сумніви – ставте собі серйозні завдання і шукайте можливості їх виконати».

У Києві довгий перелік регалій Філіпа Котлера поповнився. Про це повiдомив ректор УКМА Вячеслав Брюховецький:

«Рада Києво-могялянської академії вирішила нагородити професора Котлера званням почесного доктора».

Схоже, цей жест могилянців розчулив гуру – здавалося, він ледве стримував сльози:

«Це така честь для мене і велика несподіванка. Я обов`язково розповім про це моїй дев`яностоп`ятирічній матусі. І покажу їй фотографії».

Емоції Котлера можна зрозуміти. Його батьки виїхали з України в 1917 році. З того часу ні вони, ні нащадки не були на батьківщині. Та й знали про неї дуже мало:

«Коли я їхав до Києва, я не знав, чи я побачу чисте місто, чи захаращене, чи воно старе, чи сучасне. Але я був дуже приємно вражений, з моменту коли я потрапив до аеропорту. Коли я їхав вулицями до готелю, на шляху були дуже широкі бульвари, безліч пам`ятників. Я буду всім про це розповідати. І говорити людям, що вони мають відвідати Київ».

Ще раз приїхати в Україну планує й сам Котлер – хоче відвідати місця, де народилися його батьки.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG