Спеціальні потреби

Тимошенко може таки стати прем`єром?


Вiктор Ющенко може погодитись з прем`єрством Юлiї Тимошенко і виключає можливість помаранчево-блакитної коаліції. Про це український лідер заявив 12 травня перед відбуттям з візитом до Польщі. Однак непевність щодо того, якою буде майбутня коаліція у Верховній Раді – помаранчевою чи помаранчево-блакитною, досі залишається.

Про те, що вiн не виключає прем`єрства Тимошенко президент України заявив 12 травня в інтерв`ю польській «Газеті виборчій». Відповідаючи на запитання тижневика, чи погодиться він на те, щоб Тимошенко зайняла посаду прем`єр-міністра, Ющенко навів результати останніх соціологічних опитувань. Згідно з ними, одна третина українців хоче бачити на чолі уряду Віктора Януковича, інша третина – Юлію Тимошенко. При цьому майже половина – 47% населення висловлюється за помаранчеву коаліцію у Верховній Раді. Коментуючи ті дані, український лідер робить висновок: «Найкращий варіант - це помаранчева коаліція. Народ чекає власне такого союзу. Помаранчево-блакитна коаліція на сьогодні виключена».

Сказавши, що допускає можливість прем`єрства Тимошенко, Вiктор Ющенко, однак, наголосив: «Я спеціально не дозволяю розмов про розподіл посад. Тому що без визначення мети, дискусія про портфелі поховає помаранчеву коаліцію».

В інтерв”ю “Газеті виборчій” Ющенко назвав головні питання, з яких помаранчевий блок має виробити спільну стратегію. Це ставлення до реприватизації, євроінтеграції, статус російської мови, ветеранські права воїнів УПА. «Ми повинні порозумітися в усіх цих питаннях до створення коаліції», -- заявив український президент. Він також нагадав, що на її формування ще є час до 24 червня. Адже згідно з Конституцією України, коаліція фракцій у Верховній Раді має сформуватися впродовж мiсяця з дня відкриття першого засідання сесії. Своє ж перше засідання новообраний парламент планує провести 23 травня.

Однак є надія, що до 24 червня чекати не доведеться. Як заявив у тому ж інтерв`ю «Газеті виборчій» Віктор Ющенко, «основні рішення у справі створення коаліції будуть прийняті до 24 травня».

А тим часом переговори, що затяглися, та взаємовиключні заяви лідерів і далі породжують непевність. Нема ясної відповіді, зокрема, й на ключове питання – якою буде майбутня коаліція в парламенті – помаранчевою чи помаранчево-блакитною.

Розмови про коаліцію стомили всіх. Громадяни критикують невміння політиків домовлятись. В столиці, де на виборах переміг Блок Юлії Тимошенко, головною причиною довгих та складних коаліційних переговорів вважають небажання президента і «Нашої України» допускати Тимошенко до влади. Ось кілька думок киян:

- «Всі дуже незадоволені, тому що це нестабільність країни, імідж міжнародний. Це не сприяє покращенню обстановки».

- «Це ненормально, звичайно, це ненормально. Всі в розпачі, чекають, чим це закінчиться. Я думаю, що все-таки буде Тимошенко. Але не всім це подобається. Нашому президенту в першу чергу».

- «Якби всі думали про державу, про народ, тоді вже давним-давно вже ця коаліція відбулася».

- «Коаліцію не створюють тому, що не хоче її створить “Наша Україна”. Навіть якщо її створять, то “Наша Україна” зробить все для того, щоб вона розпалася. Іменно “Наша Україна”.... Вони ніяк не хочуть, щоб Юлія Тимошенко була прем`єр-міністром. Ні за що ні Порошенко, ні всі остальні».

- «Дуже гірко. “Наша Україна” веде себе досить непристойно. Якщо вона буде себе так вести, то від неї відвернеться навіть той народ, який підтримував її останнім часом. Навіть Партія регіонів веде себе достойніше, ніж “Наша Україна”. Да, ясна позиція, а тут ділять портфелі».

- «На мою думку, вони перетягують канати... Один не підходить, а іншого умови не дають прийняти до себе. Чомусь Юля їм не підходить. Чому – певно, відомо тільки їм, бо нам вони не сказали, бо люди проголосували-то за неї! А от з Януковичем, певно, є якісь тайні наміри створити коаліцію, але люди проти того або не зрозуміють їх. Але вони дограються – на осінь будуть інші парламентські вибори, я так думаю!».

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG