Спеціальні потреби

Буш має пiдписати план дії проти пташиного грипу


Очікується, що цього тижня президент Буш підпише план дії у випадку виникнення у Сполучених Штатах пандемії пташиного грипу.

З початком весняного сезону пташиної міграції вже за кілька тижнів у Сполучених Штатах можуть виникнути перші випадки зараження пташиним грипом. Готуючись до цього, адміністрація Буша розробила план дій уряду у разі спалаху в країні пандемії, яка загрожує вбити два мільйони американців та виснажити національну систему охорони здоров'я.

Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що у гіршому випадку, 90 мільйонів американців можуть заразитися вірусом, десять мільйонів з яких потребуватиме госпіталізації. Наприкінці минулого місяця на слуханнях у Сенатi представник ООН з питань пташиного грипу Дейвід Наварро підкреслив небезпеку останнього різновиду вірусу пташиного грипу: «Різновид H5N1 є дуже небезпечним. За останні шість тижнів він розповсюдився на двадцять країн», -- зазначив вiн.

Поки американська адміністрації працює над планом дії, вирішується широке коло питань: від того, кого піддавати вакцинації першим, до того, де будуть друкуватися американські гроші у разі виходу з ладу монетарного двору. Планується встановлення проїзних пунктів перевірки на вірус та збільшення можливостей працювати з дому, використовуючи Інтернет.

Американські науковці досі не дійшли згоди щодо дозування та того, хто має отримати вакцину першим. На птахофермах вже посилені заходи безпеки: обмежений доступ сторонніх, курки та інші птахи утримуються окремо від інших тварин.

Що ж до офіційного плану реагування на пандемію -- президент Буш має його підписати вже найближчим часом.

XS
SM
MD
LG