Спеціальні потреби

КВУ проти повного перерахунку голосiв


Для повного перерахунку голосів по виборах до Верховної Ради немає підстав. Про це заявив Комітет виборців України, що оприлюднив звіт за підсумками свого спостереження за виборами 26 березня. Як твердять експерти Комітету, порушення під час підрахунку голосів були, але на остаточні результати парламентських виборів вони не вплинули.

Під час підрахунку голосів було багато помилок і порушень, але не було масових фальсифікацій на користь тієї чи іншої політичної сили. Відтак усі неточності та помилки не вплинули на перемогу одних і програш інших, – заявляє Комітет виборців України. Говорить голова правління КВУ Ігор Попов:

«Дійсно було дуже багато порушень, проте ми не зафіксували достатніх фактів, які б могли говорити, що під час підрахунку був змінений результат».

Суд може зобов`язати перерахувати голоси на окремих дільницях – якщо до них є конкретні претензії. Затівати ж повний перерахунок голосів на всій території України, вважає Комітет виборців, нема причин:

«Наш висновок такий, що на сьогодні виявлені порушення не дають підстав вимагати повного перерахунку голосів по виборах до Верховної Ради України. Загалом же політично оцінюючи, рішення про повний перерахунок голосів на виборах до ВР не просто технічно дуже важко або майже неможливо зробити, а це буде ще одним кроком до скасування результатів виборів, а можливо, до розпуску парламенту України».

Якщо навіть Верховна Рада у вівторок прийме рішення перераховувати голоси, це буде всього лише політична декларація, -- прогнозує Попов:

«Я прогнозую, що рішення Верховної Ради буде лише декларативним, зобов`язати ЦВК провести повний перерахунок, але оскільки це буде постанова, а не закон, то це буде політична постанова, і я прогнозую, що ЦВК відповість, що це технічно неможливо, тому що Верховна Рада їй не пояснила, як це робити. Поки вони будуть листуватись, Верховна Рада закриває свою сесію, ЦВК оголошує переможця, а далі вони можуть оскаржувати постанову про підсумки виборів до Верховної Ради лише у Верховному Суді, що вже буде нереальним, тому що доказової бази немає».

А тим часом лідери партій, що програли парламентські вибори, продовжують наполягати на повному перерахунку голосів. Блок Наталі Вітренко, що не подолав тривідсоткового бар`єру, взявши 2,93% голосів, пікетує Центрвиборчком. В суботу “Народна опозиція” Вітренко встановила перед будинком комісії півтори сотні наметів і обіцяє тримати облогу доти, поки 25 мільйонів бюлетенів не перерахують заново.

Лідер іншої політичної сили, що не пройшла до парламенту, Інна Богословська з партії “Віче” заявила на прес-конференції в понеділок, буцімто фальсифікації проводились на користь двох фаворитів – Партії Регіонів та Блоку Юлії Тимошенко.

Нагадаю – ініціаторами перерахунку голосів на всіх виборчих дільницях України виступили 4 партії-аутсайдери: Народний блок Литвина, партія “Віче”, Народно-демократична партія, блок Пора-ПРП.

Президент Віктор Ющенко висловив згоду з вимогою повторного перерахунку, аби зняти будь-які сумніви щодо легітимності обраної влади. Про готовність підтримати таке рішення наразі заявляють всі партії, крім комуністів і БЮТу.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG