Спеціальні потреби

Що думає дiаспора у США про вибори в Українi


В Українi політики та народ активно обговорюють можливі коаліції у парламенті, а окремі сили, як подейкують, вже навіть почали ділити портфелі. Як на цi питання дивитися українська дiаспора у США, про це ми поговорили з президентом Українсько-американської координаційної ради Ігорем Ґавдяком, який був гостем нашої студiї. З ним розмовляв Андрiй Годованець.

АГ: Пане Ігоре, як особисто ви оцінюєте результати виборів?

IҐ: Я думаю, що властиво ми не є дуже здивовані цими результатами, бо сподівалися, що такі результати і будуть. Ми є трошки розчаровані тим, що партія Ющенка Наша Україна отримала приблизно тільки 14 з лишком відсотків голосів. А також ми є трохи здивовані і розчаровані тим, що такі партії, як Пора-ПРП а також Костенка-Плюща не перебороли цього тривідсоткового бар’єру.

АГ: Якщо ж говорити все ж таки про ті партії, які цей бар’єр подолали, яку ви бачите найреальнішу коаліцію у парламенті?

IҐ: Мені здається, що найреальнішою коаліцією у парламенті повинна бути коаліція БЮТ, Наша Україна і соціалісти. І не тому, що вони віддзеркалюють ідеали помаранчевої революції, а тому, що все ж таки приблизно половина українців голосувала за ці партії. А це означає, що вони й далі вважають, що ці ідеали є реальними і що за них треба боротися.

АГ: З деяких джерел нам стало відомо, що Юрій Єхануров активно веде переговори з партією Віктора Януковича Регіони України. Якщо такий сценарій все ж таки справдиться, як українська діаспора на це дивитиметься?

IҐ: Думаю, що українська діаспора буде поділена. Одні будуть проти цього, а інша частина, до якої належу і я, буде дивитися на те, якими будуть домовленості між Нашою Україною і Партією регіонів. Якщо, скажімо, Партія регіонів не буде далі настоювати на тому, щоб надати російській мові статус державної, якщо вони погодяться на про-європейський курс в міжнародній політиці України, то в такому разі ми будемо більш позитивно дивитися на таку коаліцію. Але я сумніваюся, що Партія регіонів піде на такий договір, і тому сумніваюся, що Наша Україна піде на таку коаліцію з Партією регіонів.

АГ: Партія регіонів в принципі говорила тоді й говорить сьогодні про свій курс на Росію. Але все ж таки, якщо я вас правильно зрозумів, теоретично ви припускаєте, що Наша Україна об’єднається з Регіонами України і діаспора нормально дивитиметься на такий союз?

IҐ: Діаспора буде дуже негативно ставитися до всіляких проявів наближення України до Росії, цілковитого входження в Єдиний економічний простір, перервати прямування України до НАТО, до Європейського Союзу. Я думаю, що це би мало негативний вплив на діаспору і ми були б проти цього.

АГ: А особисто до Віктора Федоровича Януковича, як до лідера Партії регіонів діаспора претензій немає, який був прем’єр-міністром при Кучмі і мав стати президентом?

IҐ: Ми знаємо колишнього прем’єр-міністра Януковича, але все ж таки це є питання, яке вирішує український народ і я думаю, що діаспора не може вимагати, щоб в уряді була та чи інша людина. Це не є наше питання, це є питання українського народу.

АГ: Добре. А якщо дивитися на Тимошенко-прем’єра, якщо їй випаде нагода стати прем’єр-міністром України вдруге. Чи зміниться ваше ставлення до неї і в який бік?

IҐ: Я думаю, що якби Юлія Тимошенко стала прем’єр-міністром України і в той самий час не протестувала проти інвестицій із Заходу, а створила б такі економічні відносини в Україні, щоб західні інвестиції таки туди йшли, і якщо б її політика була менш популістською, то ми б тоді не мали ніяких претензій з цього приводу.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG