Спеціальні потреби

Тимошенко закликає Ющенка визначитись


Юлiя Тимошенко закликала президента ще до виборів дати чітку відповідь на запитання, чи можлива коаліція “Нашої України” з Партією регіонів. Таку вимогу до Вiктора Ющенка лідерка БЮТ заявила на прес-конференції, присвяченій підсумкам виборчої кампанії – 2006.

«Я звертаюся цією заявою до президента України Віктора Ющенка – Вікторе Андрійовичу, я прошу вас до 26 березня дати чітку і однозначну відповідь, чи маєту ви намір створити коаліцію з Віктором Януковичем в новому парламенті?» -- запитала лiдерка БЮТ.

Юлія Тимошенко вважає це запитання ключовим для виборців. Залежно від відповіді, каже вона, люди прийматимуть рішення, як голосувати. Проте відповіді суспільство досі не отримало. Лідерка БЮТ зацитувала кілька висловлювань політиків, з яких можна зробити висновок: неприродний союз можливий, і навіть продемонструвала відеозапис з останньої прес-конференції президента, де на пряме запитання – чи буде коаліція з Регіонами, Ющенко пообіцяв відповісти через 31 день. Тимошенко вважає несправедливим примушувати виборців так довго чекати:

Тому що через 31 день може так статися, що у Верховній Раді онук “Анни Ахметової” Ринат буде чекати, коли пиво йому Роман Безсмертний буде носити».

Леді Ю вимагає відповіді вже тепер. І каже, що її відсутність розцінить як мовчазну згоду на створення сумнівного альянсу. Сама ж Тимошенко вкотре підтвердила, що на союз з біло-голубими не піде ніколи і за жодних обставин. Оскільки очолюваний нею блок категорично виступає за усунення від влади кланів і криміналу, а керівне ядро Партії регіонів, каже Тимошенко, є уособленням того й другого. Виключена, за її словами, й велика коаліція у складі трьох – регіоналів, нашоукраїнців і БЮТ:

«Я вважаю цей трикутник не трикутником політичного порозуміння, політичного кохання і, власне, стабільності. Я вважаю це “бермудським трикутником”, де назавжди будуть втрачені всі помаранчеві ілюзії, всі помаранчеві принципи».

На розширеній прес-конференції в Українському домі лідерка БЮТ повторила свою улюблену тезу про те, що ці вибори будуть “всенародними виборами прем`єра”, який, на її думку, і стане реальним керівником країни:

«Реальним керівником країни після парламентських виборів буде не президент країни, а буде прем`єр-міністр країни».

Тимошенко закликала всі політичні сили, що беруть участь у виборах, зізнатися виборцям, кого вони пропонуватимуть в прем`єр-міністри. Аби, за її словами, не вийшло так, що люди голосують за Ющенка, а прем`єром стає Порошенко, люди голосують за Януковича, а прем`єром стає Ахметов. У випадку з БЮТ усе зрозуміло, -- каже екс-очільниця уряду. Якщо її блок займе перше місце, то на прем`єрство претендуватиме саме вона. Яка ще посада, крім прем`єрської, влаштувала б Юлію Тимошенко? На це запитання вона віджартовується: «Можливо, на посаду Генерального прокурора, але з правом виконання вироків... Це жарт».

На останній перед виборами прес-конференції Тимошенко жартувала на грані фолу. Чимало навіть з палких її прихильників, присутніх у залі, покоробив з чарівних вуст лідерки БЮТ брудний анекдот з Інтернету:

«В одному політичному ліжку лежать, сплять Ющенко і Янукович. А між ними лежить багатостраждальна Україна. Україна прокинулась і каже – толку немає що від одного Віктора, що від другого. Потрібно хоч бажання загадати».

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG