Спеціальні потреби

Прогнозуть помаранчево-блакитну коалiцiю


Українські та російські політологи прогнозують, що після виборів у Верховній Раді буде створено велику коаліцію за участю як «помаранчевих», так і «біло-блакитних» сил.

Експерти вже назвали останню виборчу кампанію найдорожчою за всю історію України. Політологи там часом прогнозують, які з партій у наступному складі парламенту мають шанс створити більшість і сформувати новий уряд. На думку російського політолога Станіслава Бєлковського, у Верховній Раді буде сформовано коаліцію, до якої увійдуть «Наша Україна», Партія регіонів та соціалісти:

«Найбільш правильний для країни варіант – це велика коаліція між «Нашою Україною», Партією регіонів та соціалістами. Я вважаю, що найважливішою умовою такої коаліції має бути рішення Віктора Федоровича Януковича відмовитись від головних посад в країні, від посади прем’єр-міністра та спікера. Якщо головою коаліційного уряду буде Юрій Єхануров, спікером – Олександр Мороз, то така коаліція буде достатньо стабільна».

Бєлковський каже, що не бачить можливості створення потужної коаліції між «помаранчевими» силами. За його словами, сьогодні розбіжності у поглядах між Нашою Україною та Блоком Тимошенко є набагато більшими ніж між Нашою Україною та Партією регіонів:

«Але протиріччя сьогодні між блоком Юлії Тимошенко та всіма іншими учасниками помаранчевої коаліції, всіма іншими силами Майдану, є величезними. Вони набагато більшi і набагато гірші ніж протиріччя між помаранчевими силами і Партією регіонів. Тому я не дуже вірю у створення такої коаліції».

Політолог Віктор Небоженко також вважає, що Тимошенко спробують відсунути в табір опозиції. На його думку, створення коаліції між Партією регіонів і БЮТ є фактично неможливим, оскільки існують надзвичайно серйозні протиріччя між цими силами у питаннях приватизації та реприватизації.

Загалом експерти вже зараз передбачають, що протиріччя у новій коаліції будуть неминучі. Вони прогнозують, що «помаранчевим» доведеться поступитись у питанні інтеграції до НАТО, а «біло-блакитним» відмовитись від ідеї надання російській мові статусу другої державної та від інтеграції у ЄЕП.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG