Спеціальні потреби

Джексон-Венiк уже майже знятий з України


У середу Палата представників американського Kонгресу майже одноголосно -- 417 голосiв – за, при двох проти -- ухвалила законопроект про зняття з України дії поправки Джексона-Веніка.

Більшість конгресменів виступили з підтримкою України, відзначаючи прогрес, досягнутий нею після помаранчевої революції. Водночас конгресмен-демократ Том Лантос зазначив, що в Україні досі панують антисемітські настрої і закликав уряд позбавити ліцензії на викладання Українську міжрегіональну академію управління персоналом, яка, на його думку, є джерелом розповсюдження антисемітизму.

Конгресмен-республіканець Джим Ґерлач після представлення законопроекту у Конгресі пов’язав його ухвалення з парламентськими виборами в Україні:

«Це дуже важливий крок, i у зв`язку з наближенням виборiв вiн набирає особливого значення. Зняття цих обмежень ми бачимо як частину дискусії, яку українцi матимуть, коли підуть до виборчих дільниць 26 березня. І ми надіємось, що це демонструє наше визнання прогресу, який Україна зробила протягом року у напрямку демократії, економічних та політичних реформ. І це лише маленький сигнал наших найкращих побажань українцям перед тим як вони 26-го числа підуть на вибори».

Для зняття поправки Джексона-Веніка Фундація Україна–США у вереснi минулого року організувала коаліцію з 250 недержавних організацій, які лобіювали відміну поправки. Її лідерами були колишні посли США в Україні Вільям Ґрін Міллер та Стівен Пайвер. Під час прес-конференції, організованої фундацією перед голосуванням ще один лобіст українського питання конгресмен-республiканець Курт Велдон зазначив, що цей крок мав бути зроблений раніше. Але краще пізно ніж ніколи:

«Фактом є, що ми завдання виконали, і фактом є, що ми на шляху до перемоги», - пiдкреслив вiн.

Наступним кроком буде узгодження ухваленого законопроекту з Сенатом, який дав своє «добро» ще у листопадi минулого року, та передача документа на підпис президенту Бушу.

Відміною поправки Джексона-Веніка та підписанням мiж США та Україною протоколу по СОТ, яке вiдбулося раніше цього тижня, вперше з моменту незалежності Україні відкриваються ворота до нормальних торговельних взаємин зі Сполученими Штатами, а відтак розпочинається входження у світову торговельну систему.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG