Спеціальні потреби

Українцiв закликають голосувати по совiстi


Прийти на вибори і проголосувати по совісті. До цього закликатимуть українці з Канади і США, які вирушать з передвиборчим рейдом селами Кіровоградської області. Спільний інформаційно-просвітницький проект здійснюють Міжнародна співдружність українських добровольців і Комітет виборців України.

“Я маю голос!” Значки з таким написом вони даруватимуть мешканцям Гайворона і Знам`янки, Вільшанки і Бобринця, Компаніївки і Новомиргорода. Активісти Міжнародної співдружності українських добровольців вирішили об`їхати перед виборами “глибинку” Кіровоградської області, щоб переконувати усіх, кого зустрінуть – попри можливі розчарування, треба йти на вибори і голосувати по совісті.

Їх буде всього троє – юрист із Канади і США Лада Рослицька, канадський фотограф Віктор Глазко, український режисер Сергій Архипчук. Гроші на поїздку – на значки й буклети, на зарплату водію і ночівлю в райцентрах – збирали в Америці й Канаді з добровільних пожертв. Як каже керівник проекту Лада Рослицька, що була спостерігачем на Кіровоградщині в минулі президентські вибори, в цю парламентську кампанію вона теж не змогла всидіти вдома:

«Головна ідея прийшла від любові до України і до людей, щоб їх рухнути, показати, що вони самі є влада. Я думала – як краще це можна зробити, бо грошей ні в кого немає на це. І це є найкращий спосіб, що я придумала – ми будемо у мікроавтобусі їздити від села до села, від райцентру до райцентру...».

Учасники проекту наголошують: вони не агітуватимуть за жодну з партій. Їх мета – нагадати людям у найглухіших селах, що вони і є влада, і від їхнього вибору залежить майбутнє країни. Доводити це українські добровольці збираються методом “від супротивного” – роздаючи листівки “Моя хата скраю!”, “Продам голос!” та “За мене голосує телевізор!”

На ці вибори в Україну приїде на порядок менше західних спостерігачів, ніж у минулу президентську кампанію. Як повідомили “Голосу Америки” в Київському бюро Українського конгресового комітету Америки, очікується участь близько двохсот західних спостерігачів – тоді як у 2004 році їх була рекордна кількість: 2654. Наразі вже зареєструвалися близько 150 добровольців – серед них представники Сполучених Штатів і Канади, Австрії і Німеччини, Грузії і Польщі. Про місію спостерігачів на цих виборах говорить директор Київського бюро Українського конгресового комітету Америки Вікторія Губська:

«Спостерігачі будуть спостерігати за вільним, свідомим, демократичним вибором, це їхня основна місія, і також будуть спостерігати, щоб були не допущені фальсифікації виборів. Оскільки є деякі інформації від Комітету виборців, що наші східні, південні, центральні області не убезпечені можливості того, що вибори можуть пройти не зовсім демократично».

За кілька днів спостерігачі від Українського конгресового комітету роз`їдуться по регіонах з просвітницькими передвиборчими проектами. Вони стежитимуть, чи немає порушень при веденні політичної реклами і чи правильно складені списки виборців. А 26-го весь день працюватимуть на дільницях. При цьому діяльність українських добровольців ніхто не фінансує, крім них самих, -- каже Вікторія Губська:

«Унікальність наших спостерігачів полягає в тому, що вони завжди, на всі вибори приїжджали за власні кошти. Вони готуються заздалегідь до виборів, і всі витрати наші спостерігачі беруть на себе. Тобто це їхній приїзд в Україну, це їхнє перебування в регіонах, їхнє спостереження за виборами – це все їхній власний кошт, якби внесок у розвиток демократії в Україні», -- каже директор Київського бюро УККА Вікторія Губська.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG