Спеціальні потреби

Мінвуглепром провiв перший вiдкритий конкурс


Мільярд гривень на рік – в таку суму українським платникам податків обходиться закупівля техніки для вугільних шахт країни. Раніше значна частина цих грошей розкрадалася, кажуть експерти. Сьогодні Мінвуглепром вперше провів відкритий та прозорий конкурс.

В невеликому залі Міністерства вугільної промисловості – аншлаг. Тут проводиться відкритий тендер на закупівлю обладнання для вугільної промисловості. В присутності преси та учасників відкривають конверти з пропозиціями.

Цього року уряд закуповує обладнання для державних шахт майже на один мільярд гривень. Але вперше цей процес відбувається під об`єктивами телекамер. Той, хто запропонував найкращу ціну – отримає держзамовлення. Декому з учасників це нагадало минулорічний продаж «Криворіжсталі».

Артем Андрієнко з Ясинуватського машзаводу з нетерпінням чекає на оголошення результатів. Своє підприємство він називає найкращим в Україні. Але раніше воно не могло пробитися на ринок вугледобувних комбайнів. Обладнання закуповували у підприємств, близьких до відомого донецького бізнесмена -- навіть тодi, коли вони пропонували свою техніку дорожче, каже Андрiєнко:

«Продукцію такої якості, яку виробляємо ми, не робить жоден завод в Україні. Але в силу деяких причин Ясинуватський машзавод був змушений виходити на інші ринки. Я сподіваюся, що стара система буде зламана. Цей тендер маленький, але крок вперед».

З цим погоджується голова тендерного комітету Володимир Новіков. Вiн каже, що в минулому закупівля проходила з грубими порушеннями. За державні гроші шахти замовляли техніку у сумнівних посередників, i це, як правило, за значно завищеними цінами. Тому й вирішили – будь-яку закупку на суму понад півмільйона гривень відтепер робитиме міністерство. В першому відкритому тендері взяла участь безпрецедентна кількість компаній. Говорить Володимир Новiков:

«Ми очікуємо, що ця прозорість дасть і фінансові наслідки. Серед учасників вже з`явилися представники інших країн. Буде справжня конкуренція, а це означатиме зниження ціни. Ми в свою чергу будемо відслідковувати якість продукції».

Придивляються до українського вугільного ринку i американські компанії. Уряд Сполучених Штатів надасть 5 мільйонів доларів на впровадження сучасних систем підземного вентилювання, дегазації шахт. Американські фірми поставлять обладнання та навчатимуть персонал протягом двох років. Ще однин проект вартістю 3 мільйони доларів розрахований на перекваліфікацію працівників закритих шахт.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG