Спеціальні потреби

Україна може переглянути газовi угоди


Газові домовленості із Росією можуть бути переглянуті. Керівник уряду Юрiй Єхануров надіслав офіційну пропозицію виключити компанію-посередника із схеми постачання газу в Україну. Мiж тим глава українського уряду також прийняв прохання про вiдпустку мiнiстра фiнансiв Пинзеника.

Українські урядовці не очікують подальшого подорожчання газу на внутрішньому ринку. Ціна на імпортний газ для України не зростатиме цього року. Прем`єр-міністр Юрій Єхануров каже, що трьохстороння Угода з Росією та компанією РосУкрЕнерго гарантує – зміна вартості палива має відбуватися за згодою сторін. Україна готова захищати цю позицію в Стокгольмському суді.

Про ймовірне підвищення цін за газ для України заговорили російські урядовці. Вони, пов`язують це з волею керівництва Туркменістану. Президент цієї країни Сапармурат Ніязов вже заявив, що хоче продавати паливо майже вдвічі дорожче, ніж нині – по 100 доларів за тисячу кубометрів. Однак Юрій Єхануров каже, що Україна має контракт, який визначає ціну на газ 50 доларів в першому півріччі і 60 – у другому. Цього тижня українська делегація вирушає в Туркменiстан для переговорів.

Непевно нині виглядає доля складної схеми постачання газу в Україну, яка забезпечувала його ціну 95 доларів. Відтак, Юрій Єхануров вже направив російському колезі листа з пропозицією відмовитися від послуг компанії-посередника. Тим більше, що ця компанія отримала великі преференції для своєї роботи на українському ринку. Тепер пропонують укласти прямі контракти із Газпромом. Щоправда, російські урядовці не в захваті від цієї ідеї.

Залучення РосУкрЕнерго викликало шквал критики в Україні. Представники Блоку Юлії Тимошенко заявляли про сумнівну репутацію цієї компанії та її ймовірні зв`язки з кримінальним світом. РосУкрЕнерго відкидає ці звинувачення.

Неодноразово критикував умови газових контрактів й міністр фінансів Віктор Пинзеник. У четвер зранку українські мас-медіа повідомили про його відставку. Мовляв, заяву про звільнення міністр подав через незгоду із газовими домовленостями. Втім, офіційного підтвердження інформації не було. Згодом прем`єр-міністр Юрій Єхануров, який перебуває у Польщі роз`яснив, що Пинзеник попросився у відпустку на час виборів. Він входить до першої п`ятірки блоку «Пора-ПРП». Міністр фінансів та міністр економіки Арсеній Яценюк найчастіше критикували окремі положення газових угод із Росією.

Тим часом Національна комісія з енергетики повідомила про збільшення на 30% відпускної ціни на газ для української промисловості. З 20 лютого держава продаватиме його по 107 доларів.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG