Спеціальні потреби

Регiонали визначають економiчний план


Сьогодні відбулась презентація економічної стратегії Партії регіонів. Вiктор Янукович заявив, що його партія має конкретний план порятунку економіки України, однак основну частину своєї доповіді присвятив критиці чинної влади.

Презентація економічної програми Партії регіонів проходила в готелі «Президент». У конференц-залі, прикрашеному білим і голубим, багато преси і перші особи партії. Поряд з російською та українською, чути англійську мову: запрошені зі Сполучених Штатів іміджмейкери дають останні вказівки організаторам. На сцені з`являється лідер, якого зустрічають оваціями. Віктор Янукович стає за трибуну і починає читати доповідь – його прес-секретар Ганна Герман, що сидить у перших рядах, помітно нервуючись, звіряє озвучене з власною копією тексту.

З одногодинної доповіді під назвою “Економічна стратегія Партії регіонів на найближчу і далеку перспективу” лідер партії, який виступав росiйською, присвятив 45 хвилин критиці чинної влади та спогадам про зростання економіки часів його власного прем`єрства:

«12 відсотків зростання – це був найуспішніший економічний локомотив Східної Європи, який пустив під укіс уряд Ющенка-Тимошенко».

Як заявив Янукович, у перші 7 місяців свого президентства Ющенко усунувся від управління економічним розвитком країни, і економікою керувала Тимошенко. Її політику лідер Партії регіонів назвав «примітивною» – за його словами, «стільки було допущено дурниць, що хоч бери та видавай довідник з антиекономіки». Не краща, на його думку, й економічна політика уряду Єханурова, який, як було сказано, «продовжує робити добру міну при поганій грі». Янукович згадав зростання цін на енергоносії і ускладнення стосунків з Росією; 800 загиблих в холоди громадян і те, як подорожчала картопля:

«Список негативів, принесених помаранчевою владою, довший від зимової ночі”, -- заявив лідер опозиції, а скінчивши перераховувати помилки з того довгого списку, заявив, що Партія регіонів має конкретний план порятунку економіки. Серед пунктів плану – поновлення особливих стосунків з Росією та членство в Єдиному економічному просторі.

Янукович пообіцяв також забезпечити прозору приватизацію, боротися з корупцією, знизити податки й зробити незалежною судову владу, а серцевиною економічної програми назвав завоювання довіри іноземних інвесторів.

Формат виступу не передбачає відповідей і запитань. Янукович під оплески залишає сцену, а тези його доповіді коментують журналістам партійці. Професор економіки Олексій Плотников, чиє ім`я стоїть у виборчому списку Регіонів, схвально оцінює представлену економічну стратегію:

«Це - перший і найбільш грунтовний аналіз того, що відбувається в Україні. Жодна політична сила не робила такого аналізу – ну, я не кажу про провладні сили, які хвалять самі себе».

Один з лідерів регіоналів Євген Кушнарьов, відповідаючи на закиди про брак у програмі конкретики, запевняє, що конкретика буде, коли Партія регіонів прийде в уряд:

«А що саме ми будемо робити – про головні напрями, я підкреслюю, саме напрями цієї роботи якраз і говорив сьогодні Віктор Янукович. А що стосується конкретики – на скільки кілометрів більше чи на скільки тонн чи відсотків, то це вже справа уряду».

А прес-секретар Януковича Ганна Герман розвіює сумніви тих, хто питає про авторство щойно виголошеної економічної стратегії:

«Янукович ще не сказав жодного слова, яке було б йому кимось нав`язане і не підписав жодного документа, який би він особисто не вичитав і не поправив... Це самородок, яких трапляється мало в природі».

XS
SM
MD
LG