Спеціальні потреби

Вимагають вiдкрити процес у справi Гонгадзе


Набирає обертів скандал навколо закритого суду у справі Гонгадзе. Сьогодні під Київським апеляційним судом мітингували соціалісти, вимагаючи відкритого процесу. На слухання прибув також голова президентського секретаріату Олег Рибачук, аби від імені президента висловити обурення закритістю судового процесу.

Поновлений розгляд справи про виконавців вбивства Гонгадзе почався з пікетів. Близько ста активістів Соцпартії провели мітинг під Київським апеляційним судом, вимагаючи відкритого процесу. Соціалісти поставили біля входу до суду Феміду з терезами – шалька з написом “влада” переважувала шальку з написом “закон”, та вигукували гасла: “Справа Гонгадзе не містить таємниць”, “Ми за право чути правду”.

У залі була присутня мати вбитого журналіста. Леся Гонгадзе просила слова для оголошення заяви, однак висловитись їй не давали – пояснювали, що з процедурних міркувань. Натомість суддя довго з`ясовував, як почуваються підсудні, через стан здоров`я яких уже кілька разів переносили засідання. Один з обвинувачуваних Олександр Попович поскаржився на тиск, і слухання знову відклали – тепер до 16 лютого.

Залишивши залу суду, Леся Гонгадзе переповіла своє обурення журналістам:

«Це є не суд, а судилище. Якщо вони убивці, вони повинні знати, де є голова. Іде мова про голову. Якщо вони убивали мого сина, то вони повинні знати, де є голова».

Мама Гонгадзе не вірить, що суд прагне встановити істину, і каже, що відмовляється бути присутньою на засіданнях, доки не будуть викликані й допитані високопоставлені свідки у цій справі:

«Тільки після того, як будуть допитані свідки, яких я закликаю сюди в суд, тільки після того я зможу ще раз приїхати в цей суд... Тих свідків, які є на плівках Мельниченка. Ті люди, які на плівках Мельниченка. Литвин, наш президент Ющенко, Кучма, Азаров, Деркач».

Під кінець засідання до Апеляційного суду несподівано прибув голова президентського секретаріату Олег Рибачук. Як він пояснив – щоб він імені президента висловити обурення закритістю процесу:

«Я хочу ще раз передати позицію президента. Він із закликом звертався, переконував, просив, що судовий процес має проходити максимально прозоро, максимально публічно».

Водночас, як заявив Рибачук, президент може тільки закликати – судова гілка влади незалежна, і будь-який вплив на неї незаконний: «Навіть мій візит сюди буде коментуватися деякими політичними силами як тиск на суд», -- додав вiн.

Втім, глава президентської адміністрації повідомив, що про ситуацію із закритим процесом, який президент на весь світ пообіцяв зробити відкритим, розмовлятиме з генпрокурором Медведьком.

Вимогу відкрити судові слухання підтримує також міністр юстиції Сергій Головатий. За його словами, щоб розглядати якісь епізоди справи в закритому режимі, треба спершу по кожному з цих епізодів довести, що він містить державну таємницю: коли ж ідеться про те, що можуть виникати певні моменти, ситуації, які дійсно пов`язані з певними режимними питаннями, що підпадають під закон про державну таємницю, то власне, це треба довести в суді, сказав вiн.

А тим часом, як повідомив в інтерв`ю газеті “Комерсант України” державний обвинувач Володимир Шилов, у справі про вбивство Гонгадзе плануєтсья загалом допитати 47 чоловік. Половину з них мають намір допитувати у закритому режимі.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG