Спеціальні потреби

Мельниченко: У Литвина був мотив


Колишній глава адміністрації Кучми Володимир Литвин мав особисті мотиви для вбивства журналіста Гонгадзе. Це стверджує екс-майор державної охорони Микола Мельниченко, який уперше після повернення в Україну провів пресову конференцію.

Між Литвином і Гонгадзе стояла жінка. Таку новину повідомив Микола Мельниченко, витримавши паузу в чотири дні після свого повернення в Україну. На прес-конференції у понеділок екс-майор держохорони заявив, що колишній глава адміністрації Кучми, а нині спікер Володимир Литвин був особисто зацікавлений у вбивстві Георгія Гонгадзе, у нього на те були «побутові» мотиви.

А на прохання уточнити, які саме побутові, відповідає вже не майор, а його напарник по вигнанню екс-депутат Олександр Єльяшкевич. “Стосунки з жінкою,” – каже він, однак “з етичних міркувань” відмовляється сказати, кого саме має на увазі – мовляв, про це знають в Генеральній прокуратурі.

До розчарування журналістів, легендарний власник скандальних плівок на своїй першій пресовій конференції був неговірким. Окрім одкровення про “любовний трикутник” і жінку – очевидно, ту саму, від якої Гонгадзе вийшов у той фатальний вечір перед вбивством -- не повідомив нічого нового. Мельниченко не сказав, як саме встановлював і забирав диктофон з-під дивану Кучми та як замінював у ньому батарейки. І попри протести присутніх на конференції колишніх колег з Держохорони, продовжував наполягати на тому, що мав таки доступ в кабінет екс-президента. Записи він вів без нічиєї допомоги, сам-один, -- твердить майор, а на доказ вмикає фрагмент із записом дивних звуків – каже, то риплять пружини знаменитого дивана: «Послухайте характерний шум, коли я встановлював диктофон», -- сказав вiн.

На запитання про те, чому, знаючи про плановане вбивство журналіста, його не попередив, Мельниченко пояснив: у словах Кучми не було прямого наказу вбити. “Не було чіткої вказівки вбити, -- заявив Мельниченко. Було – вивезти в Чечню розібратися”. Водночас як він зазначив, це справа правоохоронних органів дати правову оцінку словам екс-президента.

Екс-майор заявив, що в Україні дехто ладен заплатити мільярд доларів США за те, аби Кучма уник відповідальності. За його словами, на нього, Мельниченка, виходили, аби домовитись, люди Кучми – Пінчук і Литвин, Медведчук і Суркіс через своїх представників. Так само люди з оточення Ющенка умовляли залишити в спокої Литвина, -- каже екс-охоронець, запевняючи, що інформація про всі ці зустрічі задокументована.

Мельниченко повідомив також, що не збирається брати участь у парламентських виборах. “Не маю жодного бажання бути у Верховній Раді і бачити обличчя Литвина, Волкова, Суркіса”, -- заявив опальний майор та з обіцянкою пізніше розповісти більше завершив прес-конференцію.

XS
SM
MD
LG