Спеціальні потреби

В Україну прибуває делегацiя НАТО


Сьогодні ввечері до України прибуває делегація Північно-атлантичного альянсу на чолі з генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером. Українське МЗС розраховує, що переговори, які відбудуться між представниками альянсу та керівництвом держави, наблизять Україну до вступу до цієї організації, проте цього разу мова про конкретні строки не йтиме.

Візит відбувається на запрошення президента України Віктора Ющенка. За словами першого заступника міністра закордонних справ Антона Бутейка, мова про конкретні строки вступу України до НАТО, очевидно, не вестиметься. Спочатку треба досягнути тих критеріїв, які б гарантували Україні вступ до цієї організації. А вже потім говорити про якісь дати.

Бутейко відзначив, що згідно з даними соцопитувань, 60% українців хотіли б отримати більше інформації про Північно-aтлантичний альянс. Необізнаність громадян, за його словами, породжує чутки, що не відповідають дійсності, наприклад про те, що військово-промисловий комплекс України після вступу України до НАТО буде зруйновано. Бутейко стверджує, що все це вигадки і від вступу до Північно-aтлантичного альянсу український ВПК лише виграє:

«Україна має потужний військово-промисловий комплекс, але можливості його розвитку та реалізації були в останні роки обмежені. Коли ми виходимо на наші стосунки з НАТО у параметрах членства, то наш ВПК отримує можливості вийти на ринок держав-членів НАТО і якщо наша продукція буде конкурентоздатною, то ми отримаємо додаткові робочі місця, про які ми не можемо навіть мріяти, якщо ми будемо за межами НАТО і за межами ЄС».

Намагання не називати термінів вступу України до НАТО журналісти пов’язують із обережністю керівників держави, які нещодавно опеклись із вступом до Світової організації торгівлі. Адже днями генеральний директор СОТ заявив, що Україна не встигне завершити переговори про вступ до цієї організації до наміченої на середину грудня міністерської конференції СОТ у Гонконгу. Проте Антон Бутейко вважає такі заяви по відношенню до України безвідповідальними:
«Звичайно, що висловлювання високих посадовців, що є міжнародними службовцями, висловлювання яких несуть елементи негативу для нашої держави, для України, неприйнятні, безвідповідальні. Я сподіваюся, що в майбутньому нічого подібного не буде».

Делегація НАТО пробуде в Україні до 20 жовтня. Крім зустрічі з високопосадовцями у Києві представники альянсу відвідають також Донецьк, Харків та Одесу. За словами першого заступника міністра закордонних справ, такий вибір міст не випадковий. В МЗС вважають, що в західних регіонах України є більше інформації про НАТО. Щодо інших областей, вважає Бутейко, то у них буде чудова нагода послухати, що ж таке НАТО з вуст самих представників альянсу, а делегація зможе ознайомитись із реальними настроями у цих регіонах України.

XS
SM
MD
LG