Спеціальні потреби

Україна таки прагне вступити в СОТ до кiнця року


Не зважаючи на несприятливі обставини, Україна прагнутиме до кінця року стати членом Світової організації торгівлі. Про це заявляють представники української влади. Президент Ющенко обіцяє переконати Верховну Раду ухвалити необхідні закони. Глава уряду Юрiй Єхануров також коментував сьогодні «СОТівські» перспективи України.

Президент Ющенко під час візиту до Львова пообіцяв вже наступного тижня провести із депутатськими фракціями консультації щодо схвалення необхідних для вступу України до СОТ законів. За його словами, необхідно прийняти 14 поправок до п`яти законопроектів. Глава держави висвловив готовність до співпраці з парламентом для того, щоб країна набула членства в організації ще цього року. Українська влада вважає, що економіка країни щороку втрачає близько восьми мільярдів доларів через дискримінацію її виробників на світових ринках.

Підготовлені урядом законопроекти з так званого СОТівського пакету вже частково схвалені на минулій парламентській сесії. Однак противники членства України в організації чинили цьому запеклий спротив. Фракція КПУ блокувала трибуну і заважала спікеру ставити питання на голосування. Комуністи обіцяли протидіяти голосуванню й на нинішній сесії. Вони вважають, що членство в Світовій організації торгівлі зашкодить українським виборникам.

Не дуже схвально про вже ухвалені закони відгукнувся й нинішній глава уряду. Він вважає, що значне зниження митних ставок на імпорт стало причиною спаду української економіки. Уряд відкликав із парламенту декілька законопроектів для їхнього доопрацювання. Виступаючи у четвер у Брюсселі Юрій Єхануров сказав, що на шляху до членства в Світовій організації торгiвлi Україна консультуватиметься із Російською Федерацією. Водночас голова уряду висловив надію, що Україні вдасться приєднатися до СОТ раніше за північного сусіда.

Україні залишається підписати 10 двосторонніх протоколів. Українські урядовці вказують, що особливо важко проходять переговори із трьома країнами. Серед них і Сполучені Штати. Одна з ключових проблем у переговорах – питання мита на м`ясо птиці. Для її вирішення до української столиці з дводенним візитом прибув заступник держсекретаря Ентоні Вейн.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG