Спеціальні потреби

В Українi йде перестановка політичних сил


В Україні розпочинається процес масштабного блокування політичних сил. Сьогодні про свій намір створити блок з партією Юлії Тимошенко оголосив екс-держсекретар України Олександр Зінченко. Він був перший, хто виступив із заявою про корупцію у новій українській владі і власноруч подав заяву про відставку з високої державної посади.

Українські політики готуються до парламентських виборів. Після відставки уряду Юлії Тимошенко та корупційного скандалу, що сколихнув все українське суспільство, на політичному олімпі країни чітко виділилися декілька центрів впливу, які визначатимуть результати виборів, а значить і політику країни на наступні роки. Адже після вступу у дію конституційної реформи, роль парламенту зросте у декілька разів.

Три ключові фігури української політики звуться – Віктор Ющенко, Віктор Янукович та Юлія Тимошенко. Поки що окремим центром залишається і Володимир Литвин, однак не виключений його блок із президентом Ющенком.

Натомість все більших ознак опозиційності набуває Юлія Тимошенко. Про блокування з нею заявили політики, які виступили проти корупції в оточенні президента і що подали заяви про відставки з високих державних посад. Так у блоці Тимошенко опинився віце-прем`єр її уряду Микола Томенко, і сьогодні про такі ж наміри заявив і екс-держсекретар Олександр Зінченко.

Зінченко каже, що політична сила, яку він має намір очолити, це не ПОРА, як про це говорили раніше. Зінченко починав свою політичну кар`єру як об`єднаний соціал-демократ, однак після сварки з однопартійцями він несподівано для багатьох очолив штаб кандидата Ющенка, а після його перемоги – державний секретаріат. Однак саме він першим і виступив із політичною заявою про корупцію в оточенні президента і пішов з команди Ющенка.

Зiнченко не останнє надбання Тимошенко. Нині вона веде перемовини із кількома політичними силами про об`єднання, серед яких і передовий загін революції – ПОРА. Не виключено, що під знаменами Тимошенко опиниться і партія «Реформи і порядок». Там не виключають, що лідера Пинзеника, який залишився працювати в уряді Єханурова, можуть виключити з партії.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG