Спеціальні потреби

Кравчук хоче на вибори з «Об`єднаною Україною»


У Києві відбулися установчі збори громадянського форуму “Об`єднаймо Україну”, iдея створення якого належить першому президентові України Леонiду Кравчуку. Члени форуму вважають себе класичною опозицією і своєю програмною метою називають контроль за діями влади.

“Ми проти будь-яких революцій!” Під таким гаслом пройшли установчі збори Київської міської організації Громадянського форуму “Об`єднаймо Україну!”, на які з`їхалися 350 делегатів. З трибуни форуму його учасники зізнавалися у відразі до помаранчевої революції та запально критикували нову постреволюційну владу.

Попри запевнення ініціаторів про те, що форум є суто громадською організацією і для участі у виборах не створювався, автор ідеї, перший президент Леонід Кравчук уже тепер розмірковує про можливий склад “Об`єднаймо Україну” як виборчого блоку. Наразі до нього увійшли об`єднані соціал-демократи і трудовики. За словами Кравчука, регіонали до блоку не приєднаються зі стратегічних міркувань: порізно вони сподіваються набрати більше голосів, ніж разом:

«На сьогодні принаймні соціал-демократи не підуть блоком з партією Регіонів. Визначились. Нам більш доцільно і більш стратегічно вигідно іти різними блоками».

Однак один колишній “регіонал” у лавах форуму Кравчука є. Це - генсек партії “Нова демократія”, екс-губернатор Харківщини Євген Кушнарьов. За його словами, він не сприймає форум як суто соціал-демократичний проект:

«Мені дуже близькі ідеї, які зініціював Леонід Макарович Кравчук. Це не є виключно соціологія соціал-демократії об`єднаної, це є об`єднуюча ідеологія першого президента України».

З відомих імен у списках охочих об`єднати Україну також Олександра Кужель, Михайло Погребінський, Петро Толочко, Вадим Місюра, Лариса Скорик.

Члени Громадянського форуму позиціонують себе як “класичну опозицію” і своєю програмною метою називають “контроль за діями влади”. Обрана головою Київської організації Форуму професор Лариса Скорик відкидає тезу про те, що після розколу, який відбувся у владі, ніша реальної опозиції вже зайнята:

«О ні! Називати це реальною опозицією наївно, тому що тут непогані політтехнологи та іміджмейкери працювали і працюють у цьому стані оранжевого “совражества”. Вони чудово розуміють – рейтинг впав, щось треба робити. Що робити в такій ситуації – найкраще зробити свою власну оранжеву опозицію. Це, як кажуть в Одесі, цимес, це така смачна ідейка: оранжева влада, оранжева опозиція. Ну що може бути краще!».

Натомість члени форуму Кравчука вважають справжньою опозицією себе. Як каже Скорик, у Форумі об`єдналися “хороші” на противагу “поганим”, які об`єдналися на Майдані. Як додає інший адепт ідеї об`єднання, художній керівник театру імені Лесі України Михайло Рєзнікович, форум створений для того, щоб руйнівників було менше, а творців – більше.

В суботу 24 вересня громадянський форум “Об`єднаймо Україну” проведе у Києві Всеукраїнський установчий з”їзд.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG