Спеціальні потреби

Президент Ющенко вiдвiдав Сполученi Штати


У Нью-Йорку пройшов саміт лідерів-членів Організації Об’єднаних Націй, який співпав із засіданням ювілейної 60-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Саміт став найбільшим зібранням глав держав світу в історії людства. У зустрiчi також взяв участь президент України Вiктор Ющенко.

Президенту України Віктор Ющенко мав змогу звернутися до світових лідерів на другий день саміту. Звертаючись до членiв Генеральної Асамблеї, вiн говорив серед iншого про високi iдеали ООН:

«Високі ідеали ООН надихали українців в боротьбі за права людини, за її гідність, за незалежність своєї країни. Мирна перемога Майдану відкрила Україні шлях до утвердження якраз цих цінностей».

У рамках свого візиту до Нью-Йорку Віктор Ющенко також був присутній на прийняттi, організованому об’єднанням «Помаранчеве коло», що всього за місяць свого існування зібрало групу провідних експертів, політиків, науковців і бізнесменів, готових сприяти дальшiй демократизацiї України. Прийняття розпочалась хвилиною мовчання в пам’ять журналіста Георгія Ґонґадзе у п’яту річницю його зникнення.

Присутніх, поміж яких було багато інвесторів і бізнесменів, безумовно цікавила політична ситуація в Україні. Адже саме нестабільність продовжує зупиняти американських інвесторів. Серед них була i американка українського походження Марта Федорів, яка вказала, що капiталовкладники на даному етапi займають вичiкувальну позицiю: «Наразі люди в Америці – я знаю бізнесмени, з якими я маю до діла -- дивляться [на ситуацiю] дуже осторожно».

Виступаючи на прийняттi, президент Ющенко пообіцяв продовжувати працювати над залученням іноземного капіталу і пояснив американцям своє рішення розпустити уряд країни:

«Мені набридла гризня серед різних політичних сил однієї і тої ж команди, яка стояла на Майдані. Ми стали свідками того, як Україна втрачає динаміку, як ідеали Майдану стають під загрозою. Кінець-кінцем, як конфлікт декількох персон нової влади міг перетворитись у серйозну державну кризу?».

Незважаючи на події в Україні, представники американських дiлових кiл не вважають відставку уряду кризою, швидше нормальним демократичним процесом. Повільний прихід інвестицій вони пояснюють відсутністю відповідних умов та законів, а не зміною уряду. Як зауважив представник «Мiжнародного економiчного альянсу» Кирил Александров:

«Думаю, те що ми побачили минулого тижня - це був природний еволюцiйний процес у загалом позитивному напрямку. Можливо, у найближчiй перспективi це виглядає небезпечно для інвестицій. Однак я вважаю, через кілька тижнiв демократичний процес почне працювати, сподiваємося».

На поки що несприятливий бiзнес-клiмат в Українi вказав i iнiцiатор «Помаранчевого кола» -- колишнiй президент правозахисної органiзацiї Freedom House Адрiан Каратницький:

«Несамовите зацікавлення інвестиціями в Україні. Одначе є також і осторога, що ще не є на місці всі закони, які потрібні. Ось, наприклад, комерційний кодекс – ще він не узгіднений».

Як додав адвокат iз Чикаго Юлiан Куляс, ситуацiя мабуть залишиться невизначеною до парламентських виборiв в Українi:

«Якщо президент і парламент будуть одобрювати конкретні проекти і будуть творити умови для інвестицій, то інвестори прийдуть. Але я розумію, що інвестори будуть напевно чекати результатів березневих виборів, щоби дати своє остаточне рішення, але це я не вважаю якимось доказом нестабільності – це просто, я думаю, є здоровий глузд інвесторів».

Окрім участі у прийняттi Помаранчевого кола, український лідер провів ряд зустрічей на високому рівні, в тому числi з державним секретарем США Кондолiзою Райс, відвідав Український музей в Нью-Йорку та зустрівся з українською громадою Сполучених Штатів.

Читайте також:
У Фiладельфiї Ющенку вручено «Медаль свободи»

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG