Спеціальні потреби

МЗС вивчить дальшу присутнiсть росiйського флоту в Українi


Українське МЗС збирається ретельно вивчити усі питання, пов’язані із перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Про це сьогодні повідомив перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко. За його словами, зараз збирається уся необхідна документація для проведення детального обговорення цього питання.

Стосунки між Україною та Росією, не зважаючи на дружні обійми президентів обох країн та чиновників найвищих рангів, все більше ускладнюються. Свідченням цього є постійні скандали навколо енергоносіїв та проблеми з утворенням Єдиного економічного простору. Останнім часом до них додалась і проблема перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Ще в у травні цього року президент Віктор Ющенко заявив, що Росії доведеться платити більше за перебування її флоту на українській землі. А прокуратура Вiйськово-морських сил повідомила про факти незаконного продажу нерухомості та захоплення кримської землі російськими військовими.

В зв`язку iз ситуацiєю, що склалася, у Міністерстві закордонних справ України зараз збирають усю документацію на цю тему. А перший заступник міністра Володимир Огризко каже, що ці події лише підкреслюють необхідність з’ясування усіх моментів, пов’язаних із перебуванням російських баз в Криму:

«Це, знаєте, такі чорноморські стайні, які б вже давно варто було б почистити. І лише зараз нова команда починає крок за кроком з`ясовувати що треба чистити і де треба чистити. Само собою зрозуміло, що ми б хотіли це робити системно, зважуючи на всі елементи цієї проблеми і дивлячись на цю проблему загально. Отже ми зараз, якщо так образно говорити, накопичуємо засоби для того, щоб така чистка відбулась».

Інший заступник міністра закордонних справ Антон Бутейко додає, що перебування російських баз у Криму взагалі суперечить українській Конституції і незабаром може стати предметом розгляду у Конституційному суді. За його словами, попередня українська влада продовжила термін перебування російських баз у Криму, посилаючись на перехідні положення Конституції України. Однак згідно з основною статтею, перебування іноземних баз на Україні – заборонено. Отже, на думку Бутейка, російські бази не можуть перебувати на українській землі після 2017 року.

Тим часом російські політики твердять, що російський флот залишиться в Криму і після завершення терміну оренди. Ще на початку серпня директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін заявив, що планів про виведення своїх баз з Севастополя в Росії немає i що вона готова вести будь-які переговори про продовження оренди.

XS
SM
MD
LG