Спеціальні потреби

В Українi утворюються новi полiтичнi блоки та групи


Напередодні нового політичного сезону в Україні політики оголошують про створення нових блоків та груп. У понеділок прозвучала заява від голови фракції БЮТ про створення у Верховній Радi більшості, а сьогодні угоду про співрацю підписали Народна партія та НДП.

З 6 вересня стартує восьма сесія роботи парламенту, яка за всіма прогнозами буде напруженою та конфліктною, адже починається вона за півроку до виборів. Головні дискусії у Раді зосереджуватимуться довкола виборчого законодавства. Вже зараз політики кажуть про те, що змінювати закон напередодні самих виборів було б маніпуляцією з боку влади. Насамперед йдеться про пропозицію Президента збільшити прохідний бар`єр для партій та блоків.

Збільшуючи бар`єр, влада хоче отримати більше місць у Раді, нiж вона має пiдтримки у суспільстві – каже лідер фракції Народної партії Ігор Єремеєв, хоч зазначає, що його партійці готові розмовляти про збільшення бар`єру.

Також соратник Володимира Литвина досить критично поставився і до заяв про створення парламентської більшості, заявивши, що це спосіб отримати цілковитий контроль над парламентом без врахування інтересів різних політичних сил.

Поки що Народна партія утримується від надто різких заяв щодо дій влади. Єремеєв каже, що Литвин розглядає пропозицію президента Ющенка об`єднатися у єдиний владний блок. Однак остаточного рішення щодо того, з ким блокуватися на виборах у народників немає. Принаймні їх заява про спiвпрацю з народними демократами може перерости у виборчий блок. Експерти і раніше казали про те, що під Литвина можуть потрапити представники колишньої влади, і тоді його блокування з владою буде малоймовірним.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG