Спеціальні потреби

„Чорні списки” ПОРИ – першi результати


Громадянська партія ПОРА планує у вересні підбити перші результати свого проекту „Чорні списки”. За даними активістів, до ПОРИ зі скаргами на чиновників звернулось вже близько 280 осіб.

Проекту „Чорні списки” скоро виповниться рік. Як стверджують активісти ПОРИ, завдяки їх активним діям, правоохоронці вже порушили кримінальні справи проти багатьох фігурантів цих списків. Мова, зокрема, йде про Івана Різака, Бориса Колеснікова, Руслана Боделана, Ігоря Бакая та інших чиновників. За словами члена політради ПОРИ Ярослава Погарського, головна мета проекту -- не давати владі забути про чиновників, які порушують українське законодавство:

«Нашою метою, проекту „Чорні списки” є, щоби генеральний прокурор України, міністр внутрішніх справ, голова Служби Безпеки кожен свій ранок починали з того, аби перечитували „Чорні списки” і давали собі звіт і українському суспільству, що вони зробили для того, аби люди, які підозрюються у вчинені тяжких злочинів, були притягнуті до відповідальності. А з іншого боку, аби український президент і люди, які відповідають за кадрову політику в державі розуміли, що люди, які замішані в таких негідних справах не тільки позбулись своїх посад, але й ніколи у майбутньому не претендували на участь в державних органах».

До „Чорних списків” ПОРИ сьогодні входять багато відомих людей, серед них кілька голів обласних рад та адміністрацій і голови чотирьох районів Києва. Керівник проекту Михайло Пушкаренко переконує, що чиновники потрапляють туди не випадково. Спочатку на них надходить скарга від громадян, чи організацій, а потім експертна рада ПОРИ перевіряє наведені факти. Загалом до організації, за словами Пушкаренка, вже звернулось близько 280 осіб:

«Не ми їх виписуємо, прописуємо. Люди просять, інколи плачуть. Про те, що діялось і до цих пір діється в міліції і прокуратурі. У тій самій Одесі, у тій самій Волинській області. Ви просто не знаєте ці факти. Але жахливі, просто жахливі факти. Люди приїжджають із томами кримінальних справ. Не просто з листочками, з томами».

У вересні ПОРА планує підбити підсумки свого проекту і оприлюднити результати. Перша папка з „Чорними списками”, за словами активістів, попаде на стіл президенту Віктору Ющенку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG